Wpis z mikrobloga

Czy to ja jestem p----------y?

Macbooki n----------a mnie prądem (m1 i m2 air), zarowno na fabrycznej ladowarce jak i ladowarkach GaN Ankera i Satechi (chyba 60w i 165w). Z iPhone jest to samo. N----------ą w domu i na wyjazdach. Obecnie jestem w hotelu i tu n--------a mnie tak, ze czuje kopnięcie jakbym sie naelektryzował kocem za kazdym razem jak biore telefon lub maca do reki. Wczesniej mialem jeszcze kilka macbookow i bylo to samo (charakterystyczne wibrowanie obudowy podczas przesuwania palcem). Przewody kopią tak, jak czasami zasne z kablem w lozku to końcówa mnie kopie i sie budzę XD wlasnie przed chwila iPhone podpiety do ladowarki mnie kopnal przez sen i sie obudzilem

O co tu kurde chodzi?

#elektronika #apple #macbook #anker
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@upodlator też to mam, sprzęty z metalową obudową przewodzą prąd i są takie szorstkie od prądu. Przyłóż miernik albo probówkę i powiedz czy coś pokazało xD

To jest chyba wina braku uziemienia właśnie.

Miałem tak z laptopem oraz metalowym kompem, dotykałem nogą i to czułem. Pomogło chyba zrobienie uziemienia w gniazdku z łojciem.

I nie słuchaj tych debili żebyś się zbadał albo że jesteś superbohaterem, nie jesteś ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
@upodlator: @azembora @dran2 @Strzelec_wyborowej
Tak jak koledzy napisali. Nieuziemiony zasilacz + metalowa obudowa daje takie efekty. Mam tak też w Dellach, kiedy używam nieoryginalnego zasilacza, ale tylko tych gdzie metal dotyka przedramienia. Modele Precission mają od wewnątrz taki plastik stylizowany na włókna węglowe i w nich czuć to na zewnetrznej obudowie.
Dodatkowym objawem w Dellach (bodaj XPS 13 plus 9320) był taki jakby input lag i bezwładnośc kursora przy użyciu touchpada - tylko na nieuziemionych zasilaczach.

Polecam sprobowac ładować tego Macbooka przez Thunderbolt, którymś z zasilaczy od Della,
  • Odpowiedz
@upodlator: a) jesteś mutantem b) niepisane są Ci produkty Apple i świat daje Ci znać, że jestes biedakiem robakiem i ppra przerzucić się na sprzed na Twoją kieszeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@upodlator: Zasilacze od MacBooków jak najbardziej mają uziemienie, trzeba się tylko w przewód wyposażyć (do pro kiedyś je dodawali w zestawie) i z doświadczenia to rozwiązuje problem.
Tutaj szczegóły jak to jest zorganizowane:
https://apple.stackexchange.com/questions/17575/how-to-properly-ground-a-macbook-pro
link do sklepu apple:
https://www.apple.com/pl/shop/product/MK122Z/A/przedłużacz-do-zasilacza
b.....s - @upodlator: Zasilacze od MacBooków jak najbardziej mają uziemienie, trzeba ...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-3 o 11.07.36

Pobierz
  • Odpowiedz
@upodlator: jeśli problem by występował tylko w obrębie twojego mieszkania to podejrzewałbym problem z instalacją elektryczną, ALE skoro twierdzisz, że to samo się dzieje podczas wyjazdów i pobytów w hotelach to taka opcja odpada. Poza tym ładowarki telefonów nie mają bolca uziemiającego bo to urządzenia w drugiej klasie ochronności (podwójnie izolowane - na ładowarce z pewnością masz symbol "podwójnego kwadrata").

Zatem łap trochę teorii:

Impedancja skóry zmienia się pod wpływem czynników zewnętrznych, a o jej wartości decyduje zrogowaciały naskórek. Bogate w elektrolity środowisko wewnątrz organizmu posiada bardzo małą rezystancję w porównaniu z impedancją skóry.

Na wartość impedancji ciała człowieka duży wpływ mają czynniki antropogenne, konstytucjonalne oraz stany patologiczne. Kobiety posiadają impedancję ciała większą niż mężczyźni. Spowodowane jest to bardziej rozwiniętą podskórną tkanką tłuszczową oraz mniejszą gęstością gruczołów potowych niż u mężczyzn. Mężczyźni pocą się silniej pod wpływem bodźców cieplnych, natomiast kobiety silniej
  • Odpowiedz
Hasło klucz: różnica potencjałów
A uziemienia nie ma bo telefon laptop czy inne sprzęty z zewnętrzna ładowarka mają separację napięcia z 230v na bezpieczne max 24/48v stałego na poziomie ładowarki.
  • Odpowiedz
@upodlator: nigdy mnie nie kopnął, ale potwierdzam to co pisze @Alpha_Male. Nie wiem jak na obecnym MacBooku, ale dawno temu jakiś stary z 2013 roku, jak był podłączony do ładowania, to czuć było, jak się dotykało obudowy albo touchpada, takie mrowienie w palcach
  • Odpowiedz
@upodlator mnie w pracy kopie ładowarka, a w domu też czuję wibrację na metalowej obudowie Lenovo, ale 99% to z braku uziemienia, tylko tyle i aż tyle. Poza tym nic mnie nie kopie "jednorazowo".

@Alpha_Male OP opisał to samo pisząc o wibrowaniu pod palcem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Marmite ja wlqsnie to mrowienie mam w nowych makach, wczesniej mialem w modelu z 2015 roku

@strusmig wlasnie kopie mnie wszedzie, nawet niezaleznie od kraju XD i na kazdym kablu, teraz mam przewody belkina za absurdalne pieniadze i kopia tak samo jak te fabryczne albo baseusy za 10 zl

Ten tekst tlumaczy sporo i to fajna ciekawostka, ale tu jest po prostu napiecie na obudowach urzadzen, kopie mnie to co
  • Odpowiedz
@upodlator: nie wiem, ale mam tak samo. Mój chłop tego nie czuje, a ja jak tak. Czuje na całej obudowie jak przepływa prąd i też jak go dotkne (chłopa) kiedy on korzysta z maca.
Imo to specyfika twojego ciała.
Byłam u dentysty, w jednej rece miał to metalowe lusterko, a w drugiej trzymał uruchomione wiertło i za każdym razem jak mnie tym lusterkiem dotknął w zęba to aż podskakiwałam -
  • Odpowiedz