Wpis z mikrobloga

Pośrednicy nieruchomości to jeden z większych raków społeczeństwa xD

Znalazłem dzisiaj całkiem fajny dom w #szczecin podczas rozmowy Pani pośrednik była dobrze zorientowana w kwestii nieruchomości. Zapytałem również o numer księgi wieczystej, głównie sprawdzić metraż nieruchomości oraz to czy budynki gospodarcze są ujawnione w treści KW. Pani poinformowała mnie, że nie może mi podać numeru księgi do momentu jak nie podpiszemy umowy. Zapytałem jak mam podpisać umowę przedwstępną zakupu nieruchomości bez wglądu do KW xD A ona do mnie, że to ja mam z nią podpisać umowę pośrednictwa xDDD No to pytam, a jaką to usługę ona dla mnie wykonuje. Odpowiedziała mi, że zapewnia bezpieczeństwo transakcji. Zapytałem w jaki sposób zapewnia mi bezpieczeństwo. Ona na to (po chwili zawahania), że czuwa żeby umowa była sporządzona w odpowiedni sposób xD Ja mówię do niej, że nad tym czuwa notariusz. I tutaj pada hit - NOTARIUSZ TO TYLKO CHCE DOKUMENTY I NIC WIĘCEJ NIE ROBI xDDDD

Ktoś mógł sprzedać nieruchomość za 700k, klientowi gotówkowemu, ale tego nie zrobi bo ma umowę na wyłączność z patopośrednikiem xD

#rakcontent #nieruchomosci #posrednicy #januszeposrednictwa
  • 85
Nieruchomość ma szereg właściwości indywidualnych i nie mogę kupić tej samej gdzie indziej XD jak lubisz być dymany to sobie bądź. Chociaż po poziomie zaangażowania uważam że to Ty jestes dymaczem :)


@Raz_na_ruski_rok: Oczywiście, że możesz kupić sobie nieruchomość gdzie indziej. Owszem nie będzie to ta sama i za to płacisz pośrednikowi. Źle uważasz.

Ten pośrednik to dla mnie reklamodawca bo nie wykonuje dla mnie żadnej usługi


@Raz_na_ruski_rok: Oczywiście, że
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: No dalej nie dajesz mi jakiegokolwiek przykładu usługi którą on dla mnie wykonuje. Cały czas dajesz jedynie przykład usługi wykonywanej na zlecenie sprzedającego, nic więcej. To sprzedający nie chce zajmować się sprzedażą samodzielnie i chce żeby mu przekazywano potencjalnych kupujących. Ja nie potrzebuję do skojarzenia mnie z kimkolwiek pośrednika, potrzebuje tego sprzedający. Ty nie wiesz na czym polega pośrednictwo tylko jesteś pijawką żerującą na ludziach mówiących "a to tylko 2%".
No dalej nie dajesz mi jakiegokolwiek przykładu usługi którą on dla mnie wykonuje.


@Raz_na_ruski_rok: Oczywiście, że daję tylko albo udajesz głupiego albo jesteś po prostu zbyt nierozgarnięty by to zrozumieć. Napiszę ci więc drukowanymi literami może dojdzie.

USŁUGA JAKĄ POŚREDNIK WYKONUJE DLA CIEBIE TO SKOJARZENIE CIĘ ZE SPRZEDAJĄCYM.

Ja nie potrzebuję do skojarzenia mnie z kimkolwiek pośrednika, potrzebuje tego sprzedający.


No to jak nie potrzebujesz to kup to mieszkanie bez pośrednika.