Wpis z mikrobloga

Pośrednicy nieruchomości to jeden z większych raków społeczeństwa xD

Znalazłem dzisiaj całkiem fajny dom w #szczecin podczas rozmowy Pani pośrednik była dobrze zorientowana w kwestii nieruchomości. Zapytałem również o numer księgi wieczystej, głównie sprawdzić metraż nieruchomości oraz to czy budynki gospodarcze są ujawnione w treści KW. Pani poinformowała mnie, że nie może mi podać numeru księgi do momentu jak nie podpiszemy umowy. Zapytałem jak mam podpisać umowę przedwstępną zakupu nieruchomości bez wglądu do KW xD A ona do mnie, że to ja mam z nią podpisać umowę pośrednictwa xDDD No to pytam, a jaką to usługę ona dla mnie wykonuje. Odpowiedziała mi, że zapewnia bezpieczeństwo transakcji. Zapytałem w jaki sposób zapewnia mi bezpieczeństwo. Ona na to (po chwili zawahania), że czuwa żeby umowa była sporządzona w odpowiedni sposób xD Ja mówię do niej, że nad tym czuwa notariusz. I tutaj pada hit - NOTARIUSZ TO TYLKO CHCE DOKUMENTY I NIC WIĘCEJ NIE ROBI xDDDD

Ktoś mógł sprzedać nieruchomość za 700k, klientowi gotówkowemu, ale tego nie zrobi bo ma umowę na wyłączność z patopośrednikiem xD

#rakcontent #nieruchomosci #posrednicy #januszeposrednictwa
  • 85
Ktoś mógł sprzedać nieruchomość za 700k, klientowi gotówkowemu, ale tego nie zrobi bo ma umowę na wyłączność z patopośrednikiem


@Raz_na_ruski_rok: Tak wcale nie musi być, zresztą to bez znaczenia. Ta #!$%@? chce jeszcze od ciebie wyłudzić kasę, temat rzeka. Teraz nic tylko stanąć na #!$%@?, znaleźć właściciela i powiedzieć mu że wziął sobie pośrednika, który de facto nie działa na jego korzyść, bo właśnie odwiodła cię od zakupu.