Wpis z mikrobloga

Pośrednicy nieruchomości to jeden z większych raków społeczeństwa xD

Znalazłem dzisiaj całkiem fajny dom w #szczecin podczas rozmowy Pani pośrednik była dobrze zorientowana w kwestii nieruchomości. Zapytałem również o numer księgi wieczystej, głównie sprawdzić metraż nieruchomości oraz to czy budynki gospodarcze są ujawnione w treści KW. Pani poinformowała mnie, że nie może mi podać numeru księgi do momentu jak nie podpiszemy umowy. Zapytałem jak mam podpisać umowę przedwstępną zakupu nieruchomości bez wglądu do KW xD A ona do mnie, że to ja mam z nią podpisać umowę pośrednictwa xDDD No to pytam, a jaką to usługę ona dla mnie wykonuje. Odpowiedziała mi, że zapewnia bezpieczeństwo transakcji. Zapytałem w jaki sposób zapewnia mi bezpieczeństwo. Ona na to (po chwili zawahania), że czuwa żeby umowa była sporządzona w odpowiedni sposób xD Ja mówię do niej, że nad tym czuwa notariusz. I tutaj pada hit - NOTARIUSZ TO TYLKO CHCE DOKUMENTY I NIC WIĘCEJ NIE ROBI xDDDD

Ktoś mógł sprzedać nieruchomość za 700k, klientowi gotówkowemu, ale tego nie zrobi bo ma umowę na wyłączność z patopośrednikiem xD

#rakcontent #nieruchomosci #posrednicy #januszeposrednictwa
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Raz_na_ruski_rok: i miała rację. Na XX transakcji u różnych notariuszy żaden nie wnikał w jakieś szczegóły, tylko sprawdził dowody, zrobił akt, odczytał, potem wziął kasę i elo. I o ile w przypadku mieszkania z KW to samemu można większość kwestii sprawdzić i jest ok, to w przypadku działek jest masa niuansów, których jak sam nie znajdziesz albo nie poda ci pośrednik to notariusz tym bardziej.
  • Odpowiedz
@majkel88: ok ja wiem jak wyglądają czynności przy notariuszu, często w nich uczestniczę. Pośrednik nie odgrywa dla mnie żadnej roli, tym bardziej, że w jego interesie jest sprzedać nieruchomość, a nie wskazywać mi jej wady.
  • Odpowiedz
@zapster: Na razie wysrałeś z siebie 3 komentarze i w żadnym nie napisałeś, co robi pośrednik. Co tylko potwierdza, że to prawdopodobnie twój zawód, bo tak samo w pracy jak i tu nie wnosisz nic pożytecznego.
  • Odpowiedz
@SzybkiBLN: on go zatrudnił on ma płacić. Jako kupujący za co? Jakie interesy reprezentuje pośrednio dla kupującego? Chyba nie idzie na kompromis między sprzedawca a kupującym :-) z nienawiści do tego zawodu wychowany
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: Wiesz. Może dlatego, że pośrednik faktycznie świadczy usługę dla sprzedającego i robi jego robotę (pokazywanie nieruchomości dziesięciu chętnym, czy też odbieranie od nich telefonów z pytaniami z dupy). Dla kupującego ten sam pośrednik nie robi nic więcej, niż mógłby robić sam sprzedający. To sprzedający tylko i wyłącznie powinien płacić za pośrednictwo, ponieważ kupujący ma w piździe, kto mu pokazuje dom czy odpowiada na pytania.
  • Odpowiedz
To sprzedający tylko i wyłącznie powinien płacić za pośrednictwo, ponieważ kupujący ma w piździe, kto mu pokazuje dom czy odpowiada na pytania.


@macias-mackowiak: No ale sprzedający by sobie to doliczył do ceny. No może wygodniej by było, bo robisz 1 przelew niż 2
  • Odpowiedz
@SzybkiBLN: w Hiszpanii na szczęście tego nie ma. Gdy kupowałem dom, zapytałem agentki jaka jest prowizja. Ona zrobiła wielkie oczy i powiedziała, że reprezentuje sprzedającego a nie mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz