Wpis z mikrobloga

Poszukuję publikacji o negatywnym wpływie tabletu / telefonu na rozwój dziecka 4-6 lat
Moja jeszcze żona bombarduje dziecko grami w których czeka się albo płaci , dziecko się frustruje , jedyne o czym mówi to tablet
Ona twierdzi ze to ma pozytywny wpływ na niego ( debilizm )
Szukam publikacji o zaszytych mechanizmach w takich grach - czyli o ścieżce dopaminowej itp
Czy mógłby ktoś podzielić się czymś takim ?

#rodzice #dzieci #tatacontent I dodaję też #programowanie bo może ktoś tworzy takie gry i ma wiedzę jakie mechnizmy są implementowane żeby użytkownika uzależnić
  • 63
@Tadeo123: nie słuchaj takich pseudorad, to jest totalnie antynaukowy bełkot:
"Albo wymyśl jak może się rozładować np darcie kartek, krzyczenie w poduszkę, rzucanie pluszakami albo za niedługi czas zacznie mu się autoagresja typu gryzienie się, uderzanie głową lub w głowę"
1. Jeżeli badania to dla sądu, jeśli walczysz o większą opiekę i dowody na to, że ona nadużywa tego medium (zdjęcia dziecka z tabletem razem z zajętą bardzo mamą, smsy, świadkowie
@Tadeo123: serio musisz pokazywać badania? przecież to widać gołym okiem jaki tablet ma destrukcyjny wpływ na rozwój dziecka. Wiadomo, że teraz ciężko uniknąć kontaktu ze smartfonem czy tabletem, ale przeciez to jak rak dla mózgu dziecka. Już lepiej puścić bajki w telewizji, albo zachować tablet na jakieś awaryjne sytuacje, gdzie trzeba mu odwrócić uwagę, a nie ma ku temu warunków. Sama mam 3latka, wie co to jest telefon, ale staram sie
@Tadeo123: Przed 13 rokiem w życiu bym dziecku smartfona do ręki nie dał. Dziękuję Ojcu że za gówniaka mi i bratu Harrego Pottera czytał do snu. Chociaż jeden z nas może wyrośnie na ludzi. Ja już jestem stracony, bo siedzę ma wykopie ale brat ma jeszcze szansę.
Serio trzymajcie dzieci z dala od tego raczyska jakim jest internet teraz :(
@Tadeo123: teraz dziecko tego nie rozumie, ale tata dobry że zabiera tablet. A jakieś zabawki ? Myśmy naszemu kupili tor dla hot whells'ow i i tata teraz ma zabawe bo autka kupuje, a mały sie oderwać nie może. W ogóle go wtedy nic nie interesuje jak sie razem tym bawią, a czasu dziecka z rodzicem nic nie zastąpi, może rzeczywiście zamaist zabraniać, bo zakazany owoc jest słodszy, znaleźć lepsze i ciekawsze
@trotzig2586 myślisz że nie próbowałem ? Ma w pokoju wszystko od hot wheelsow przez Lego playmobil gravitraxa i poerdylkaird innych zabawek
Niestety praktycznie wszysykim po chwili się nudzi co jest zasługą właśnie tablecika
@trotzig2586 i nie insynuuj że nie spędzam czasu z dzieckiem bo akurat od wyjazdu z sali porodowej i kangurowania dziecka ja go ogarniam w 80% , także trochę ostrożniej ze stwierdzeniami jeśli nie znasz sytuacji, pytanie zadałem w konkretnym celu a nie jak spędzać czas z dzieckiem bo to wiem doskonale i codzienne to robię ponad kupowanie autem dla siebie
@Tadeo123: nie sugeruje absolutnie tego, chciałam pomóc albo cos doradzić, napisałam tylko z wlasnego doświadczenia, bo te samochodziki to totalny odpał jest dla małego także przepraszam jak uraziłam :) chodziło mi o to to żeby może jakoś stracił zainteresowanie tablem na rzecz czegoś innego
@trotzig2586: także proszę mnie nie oskarżać o insynuacje i chęć dogryzienia, bo nie napisałam nic złego tylko chciałam pomóc. A w pierwszym zdaniu wyraźnie napisałam że tata dobry, bo nie daje tableta tylko dziecko tego nie rozumie
@Tadeo123: mimo że początek mówi o stymulowaniu różnych zdolności intelektualnych to potem jest wyraźnie wyjaśnione jak bardzo uzależniające sa takie gry i ze potem upośledzają i mechanizmy oddziaływania z obszarami mózgu sprawiają ze uzależnienie jest praktycznie takie samo jak z twardymi dragami. To jest celowe działanie twórców i generuje przychody z mikropłatności WYKURSWICIE większe niz sprzedaż gier czy abonamenty, mechanizm identyczny jak uzależnienie od hazardu i niezwykle trudny w odstawieniu.
Powiem
@damch ja jestem tego świadomy absolutnie że to jest jak dragi , a nawet gorsz bo legalne i ogólnodostępne
Wiem jak działają te mechanizmy natomiast potrzebuje jakiegoś jaukowego@lewara