Wpis z mikrobloga

Poszukuję publikacji o negatywnym wpływie tabletu / telefonu na rozwój dziecka 4-6 lat
Moja jeszcze żona bombarduje dziecko grami w których czeka się albo płaci , dziecko się frustruje , jedyne o czym mówi to tablet
Ona twierdzi ze to ma pozytywny wpływ na niego ( debilizm )
Szukam publikacji o zaszytych mechanizmach w takich grach - czyli o ścieżce dopaminowej itp
Czy mógłby ktoś podzielić się czymś takim ?

#rodzice #dzieci #tatacontent I dodaję też #programowanie bo może ktoś tworzy takie gry i ma wiedzę jakie mechnizmy są implementowane żeby użytkownika uzależnić
  • 63
Przed sądem to tak nie działa, ona mówi a ja muszę udowodnić że #!$%@? głupoty bo inaczej jest to prawdą


@Tadeo123: sąd i tak przyzna rację kobiecie. to czy to są głupoty nie ma najmniejszego znaczenia.

swoją drogą, 30 minut dziennie na tablecie to moim zdaniem maksimum i tyle moje dzieci mają ustawione programowo w family link. nie mają z tym problemu. zabawka jak każda inna.
@Tadeo123: Laika 13 - nastolatka wychowana przez social media
https://www.laika13.com/
INFO: Chodzi o projekt stworzenia "Nastolatki AI", która czerpie 100% swojej wiedzy o świecie z mediów społecznościowych. Cały jej światopogląd jest kształtowany przez to, co publikowane jest na głównych platformach społecznościowych na świecie. Laika jest wykorzystywana w badaniach zdrowia psychicznego nastolatków. AI już zdążyła nabyć kilkanaście zaburzeń psychicznych. Dostęp do Laiki mają wyłącznie badacze, edukatorzy i dziennikarze.