Wpis z mikrobloga

Jestem bezrobotny i chce ogarnąć ubezpieczenie zdrowotne. Czy urząd pracy ma jakieś informacje o moich poprzednich robotach? Nie mam świadectwa pracy z ostatniej roboty a chciałem to jak najszybciej załatwić. Nie będą się urzędniczki pruć, że nie mam wszystkich papierów?
ps. Gdzieś coś słyszałem, że chcieli w zusie ogarnąć coś takiego że rejestrujesz się tylko po samo ubezpieczenie ale nie wiem czy ustawa weszła.
#ubezpieczenie #urzadpracy #zus #pracbaza
  • 12
Gdzieś coś słyszałem, że chcieli w zusie ogarnąć coś takiego że rejestrujesz się tylko po samo ubezpieczenie ale nie wiem czy ustawa weszła.


@KalashnikovMirasnikov: Na szczęście nie, Albo jesteś niezdolny do pracy i masz ubezpieczenie i rentę, albo do roboty, innego wyjścia niema :)
@telemach20: Nie no kase mam ale płacić za ubezpieczenie to mi się nie widzi( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na szczęście nie, Albo jesteś niezdolny do pracy i masz ubezpieczenie i rentę, albo do roboty, innego wyjścia niema :)


@sayanek: Czemu na szczęście nie i tak większość idzie tylko po ubezpieczenie a często jeszcze dostają zasiłek tak przynajmniej by było samo ubezpieczenie

No nic no to jade do
@KalashnikovMirasnikov: urząd pracy nie ma takiej wiedzy. Będziesz musial isc po duplikat do byłej roboty bo oni to przechowują chyba z 20 lat lub w ostatecznosci przynieść zaświadczenie z zusu za okres który zgubiłeś świadectwo że pracowałeś wtedy i wtedy. Ogólnie musiał bys podpytać w urzedzie bo te swiadectwa to są tylko po to żeby określić twoje kwalifikacje i zdolnosc do otrzymania zasilku. Najlepiej zadzwon na zieloną linie i zapytaj ta
@KalashnikovMirasnikov: Wiesz jak nie pójdziesz na rozmowe o gówniany staż to i tak cie wywalą to lepiej iść i zagadac jak spoko człowiek to tak wpiszę że nie spełniasz oczekiwań, możesz też mu coś na kłamać że planujesz zabieg czy coś jak będzie dalej pytał dlaczego nie chcesz u niego robić itp. No chyba że będziesz chciał taki staż to gadasz normalnie. No ja zawsze pytałem czy da radę wpisać że
@KalashnikovMirasnikov: Jak cie wyslą na oferte pracy stażu której nie chcesz to idziesz na taką rozmowę zazwyczaj masz tydzień na to tam we wniosku co dostajesz jest napisanę to czas który ci dają na umówienie się na rozmowę itp to na takiej rozmowie pytasz czy da rade wpisać że nie spełniasz oczekiwań jak sie pyta czemu to mówisz coś ze przejściowo jesteś w urzędzie bo planujesz inna pracę czy szkołe ale