Wpis z mikrobloga

Polecam przed ślubem z niebieskim przedyskutować kwestię przyjęcia nazwiska, nawet dla własnego komfortu psychicznego, nawet, jeśli różowa chce wziąć nazwisko swojego niebieskiego.

Bo jeśli się taka zgodzi chętnie od razu, nie zobaczy tego, co niebieski naprawdę kryje pod maską.

Wystarczy powiedzieć mu, że chce się zostać przy swoim (nawet, jeśli chce się przyjąć męża). To dobry test dla związku.

Jeśli zrobi awanturę i będzie strzelał fochy - nic z tego nie będzie. Taka histeryczna, pełna urazy reakcja jest niemęska i nieatrakcyjna oraz pokazuje, że facet tylko czeka na ślub by móc, jako ten niestabilny emocjonalnie, wywierać na różowej presję manipulowaniem jej emocjami, udając wielce zagniewanego (mimo iż nie ma powodu, by aż takim gniewem reagować na takie pierdoły).

Jeśli się zgodzi bez problemu, to taki facet jak nikt inny zasłużył na to, by jego nazwisko przyjąć.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #slub #seks #p0lka #przemyslenia
  • 44
@khoudri: no to powiedz, jakie są procedury przy zmianie nazwiska po ślubie? W sensie w urzędzie stanu cywilnego wpisuję w rubryce nazwisko męża, i tyle, żadnego latania po urzędach, zmiany nazwiska na dowodzie czy prawie jazdy, no chyba że kończy się ważność? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli się zgodzi bez problemu, to taki facet jak nikt inny zasłużył na to, by jego nazwisko przyjąć.


@AlienFromWenus: jeśli się zgodzi bez problemu, to już tego nie odkręcaj, bo on woli żebyś nie nosiła jego
@AlienFromWenus: jak większość twoich wpisów to jest piękny materiał na burzę w komentarzach (ten też), tak ten dodatkowo jest serio dobrą radą. Część osób niesamowicie się odpala w takich sytuacjach traktując przyjęcie nazwiska jako obowiązkowe, a brak przyjęcia jako zdradę, brak miłości i nie wiadomo co jeszcze.
@AlienFromWenus: tak, zaskocz faceta, a jak się zdziwi to od razu nic z tego nie będzie ;) osobiście mi to nie przeszkadza, to tylko nazwisko (choć to działa w dwie strony), ale nie chciałbym by moje dziecko miało inne nazwisko i z tego powodu miało cierpieć na zaczepki ze strony rówieśników itp.
@AlienFromWenus: jestem zdecydowaną przeciwniczką wszelkich "prób", ale zgodzę się, że tak, dyskusje dają ładnie znać z kim się ma do czynienia, szczególnie jak rozmowy na ten temat wyglądały różnie z różnymi osobami i widzi się różnice w podejściu.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@AlienFromWenus a to na pewno. Mi było to bez różnicy ale zona nie lubiła swojego panieńskiego więc przyjęła. Niektórzy mają dość staroświeckie podejście w pewnych kwestiach a inne im nie przeszkadzają a wręcz ich odrzucają jak np seks po ślubie

Kombinacji chyba w tym niewiele. Ot parę papierków. Mojej żonie zajęło to krótko
@swinkapl: mi by się nie chciało. Mogę przyjąć męża nazwisko ale nie chce mi się wyrabiać nowych dokumentów, bo mam ciekawsze rzeczy do zrobienia niż marnowanie czasu na zmianę dokumentów, które nie dawno były odświeżane i za jakiś czas znowu będą, latanie po urzędach i stanie w kolejce. Oczywiście do tego bank, praca itp.