Wpis z mikrobloga

zachowek


@mk321: @Variv @tonawegla
W sumie rozumiem tą kobietę, ale weźmy że typ przepisze wszystko na żonę co ma. On pierwszy umiera (statystycznie) , gówno po nim jest tak naprawdę bo wszystko na żonę . A jak ta kobieta umrze to dostaną tylko jej dzieci.
W ten sposób ominęliśmy zachowek ?
przerabiałem to, wystarczy sporządzić testament z dożywociem, czyli za opiekę i rodzeństwu nic się nie należy, dodatkowo trzeba wpłacić 2% wartości domu.


@Chicoxxx66: Tylko że to wtedy nie jest testament. Mieszasz 2 różne sprawy.
Ciekawe, czy powiedziała mu wprost o tym, że chce je pozbawić spadku.


@mroznykasztan: przecież nie jest napisane nic o pozbawieniu spadku, tylko o dziedziczeniu domu. O ile baba nie jest jakaś toksyczna i nie chce całkowicie odciąć męża od jego poprzednich dzieci, tylko chce po prostu przepisać dom, który kupują wspólnie z mężem, na ich wspólne dziecko, to nie widzę w tym nic złego.
Wystarczy sporządzić testament i tym sposobem dowolnie ustalić dziedziczenie.

Nie dziwię się że takie rzeczy ktoś musi pisac anonimowo bo trochę wstyd


@zibizz1: nieprawda, polskie prawo jest #!$%@? pod tym względem.
A ty piszesz na chłopski rozum nie znając prawa to gratuluję.

Moi rodzice zamiast testamentu który jest tylko wyrazem woli podzielili już własnościowo za życia - ja nabyłem pewne własności i mój brat nabył droga darowizny inne własności od naszych
@kobrys13

Jeśli Twój rodzice pożyja 10 lat od przekazania majątku na was to Twój brat gówno może. Jeśli jest duże ryzyko że nie dożyją to wystarczy wydziedziczyć w testamencie i zebrać dowody że Twój brat spelnia warunki które umożliwia wydziedziczenie.
@zibizz1: nikt go nie chce wydziedziczyć, a czy rodzice przeżyją 10 lat to albo tak albo tak.

Sprawy są bardziej skomplikowane.

W przypadku dziedziczenia dzieci jeszcze bardziej....