Wpis z mikrobloga

@aHmuX: Mężczyzna mający 165 cm wzrostu ma statystycznie mniejsze szanse na sukces chociażby w sferze zawodowej w porównaniu do mężczyzny 190 cm. Niski mężczyzna wyglada po prostu mniej poważnie i mniej dominująco, przez co jest traktowany przez społeczeństwo zupełnie inaczej niż wysoki. Niski wzrost sprawia że ma się pod górkę w szkole (większa szansa na bycie dręczonym przez rówieśników), w pracy (mniejsza szansa na objęcie kierowniczego stanowiska), w randkowaniu (mniejsza szansa
  • Odpowiedz
Mężczyzna mający 165 cm wzrostu ma statystycznie mniejsze szanse na sukces chociażby w sferze zawodowej w porównaniu do mężczyzny 190 cm. Niski mężczyzna wyglada po prostu mniej poważnie i mniej dominująco, przez co jest traktowany przez społeczeństwo zupełnie inaczej niż wysoki. Niski wzrost sprawia że ma się pod górkę w szkole (większa szansa na bycie dręczonym przez rówieśników), w pracy (mniejsza szansa na objęcie kierowniczego stanowiska), w randkowaniu (mniejsza szansa na znalezienie
  • Odpowiedz
@aHmuX: Pomijając już jak dziwną stronę linkuję, ale tylko tam znalazłem zestawienie badań, których szukałem xD

Poniżej przesyłam 11 badań, które potwierdzają jak ogromne znaczenie ma wzrost w życiu społecznym mężczyzny.

Najciekawsze:

- "Short men have twice the suicide rate of tall men"

- "Short students more likely to be bullied in school"

- "Taller men report more satisfaction in their romantic relationships than shorter men"

- "A man's height determines
  • Odpowiedz
@Smasher69

Wiesz, na studiach miałem takie ziomka, który był niski a i tak co i raz posuwał jakąś babeczkę. I to dobre sztuki, nie jakieś bazyle. Nigdy nie słyszałem, żeby narzekał na swój wzrost, gość miał bardzo realne podejście do życia - nie oszukiwał siebie. Kiedyś w sytuacji podrywu jakiejś laski ona się zapytała ile ma wzrostu a on odpowiedział na to "170" po czym po chwili dodał "ale jak się leży
  • Odpowiedz