Wpis z mikrobloga

@puto jeśli nie zauważa że zaniedbujesz jakieś obowiązki to nic Ci nie grozi poza placeniem wyrównania podatku przy okazji rozliczania pita bo w obu firmach byś twierdził że to jedyne UOP więc jakbyś wpadł w dochód wymagający 32% to musisz to wyrównać.
@puto: powodzenia ze znalezieniem obecnie 2 prac w pełni zdalnych skoro obecnie 90% ofert wymaga wizyty w biurze chociaż raz w tygodniu (chociaż najczęściej jest to 2-3 dni z biura wymagane bezwględnie)

Chyba nie wyobrażasz sobie pracować na hybrydzie i brać PC z firmy A idąc do biura firmy B i łączyć się przez VPNy biurowe? Cały traffic wyjdzie w logach.

Poza tym ktoś z zespołu może zobaczyć, że siedzisz na
@puto: nie rób tego bo zus cie dojedzie. Jest w polskim prawie coś takiego jak 30 krotność składek zusowskich. Masz dwóch pracodawców którzy o sobie nie wiedzą i każdy odprowadza składki. Jeśli sam nie zwrócisz się o zusu o ustalenie, czy trzeba płacić dalej zus to zrobi to on za ciebie z końcem roku i odezwie się do obu pracodawców na raz. Nie dość, że się wyoutujesz to jeszcze #!$%@? kadry
32% jeszcze kawałek


@puto: próg 32% to 120k, jakbyś miał pracować na dwa etaty w każdej firmie zarabiając po 5k brutto, to lepiej sobie znajdź jedną pracę za 10k.
Tak samo jakbyś rozliczał się z żoną - lepiej poszukaj roboty za 20k, a nie rób dwóch xD
a do 32% jeszcze kawałek ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@puto: Mordo, to zamiast robić na dwa etaty po prostu znajdź normalnie płatną pracę xD
via Wykop
  • 0
@szmichal: dzięki za info i wskazanie zagrożenia. Poczytam o co tam chodzi. Ale to i tak akcja na kilka mc.
@Djelon to samo myślę dlatego to okresowa akcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@puto: Jedynie po pół etatu robiłem w 2 firmach, ale za wiedzą przełożonych. Kończyłem prace w jednej i chciałem szybko zacząć pracę w drugiej, dogadałem się, że w okresie wypowiedzenia będę pracował na pół etatu, bo w zasadzie mam przekazać projekty i wytłumaczyć co i jak. W drugiej było wdrożenie, więc też spoko podeszli do tego i bonus taki, ze w drugiej dostałem wynagrodzenie za cały etat, bo szef stwierdził, ze