Wpis z mikrobloga

@PosiadaczKonta: Czyli wychodzi na to ze miasto wydalo 33k po to zeby szpitale mialy sprzet ktorego normalnie by nie mialy. 33k za uratowanie kilku zyc to jak dla mnie nieduzy wydatek dla miasta. Fanie ze miasto dba o swoich mieszkancow taka marna kwota jak 33k.
  • Odpowiedz
@gorzki99: Miasto wydało 78 tysięcy, ludzie dali 150 tysięcy do "puszek". Za łączny budżet 230 tysięcy pozyskano sprzęt o wartości 45 tysięcy. Panu żaden kalkulator nie pomoże ale ma Pan wszelkie predyspozycje by według obecnych standardów zostać marszałkiem sejmu.
  • Odpowiedz
@PosiadaczKonta:
tutaj też dopytam, napisałeś:

Widzę problemy z "matematyką" ale wiem skąd się wzięły więc nie dociekam.
skąd się wzięły jego problemy z matematyką i skąd to wiesz? Wypowiadasz się bardzo autorytatywnie, ale jak ktoś dopytuje to albo starasz się go wyśmiać, albo zadajesz mu dziwne pytania zamiast pozwolić nam się dowiedzieć o co chodzi.
  • Odpowiedz
Miasto wydało 78 tysięcy, ludzie dali 150 tysięcy do "puszek".


@PosiadaczKonta: A te 150k do puszek to wydatek miasta?
Jeszcze raz - ile miasto "jest w plecy". Bo jakbys nie liczyl to 33k. Za te 33k szpitale dostana sprzet ktorego by normalnie nie dostaly. Moze uratuja jedno lub kilka zyc. Marnie cenisz zycie skoro twierdzisz ze 33k to duzo za zycie.
  • Odpowiedz
skąd się wzięły jego problemy z matematyką


@zenon_z_chorzowa1: Miras akurat ja na problemy z matematyka nie moge narzekac :P
Historia, plastyka, muzyka to ok. Ale nie matematyka czy fizyka.

78-45 to 33. Nie chce byc inaczej.
  • Odpowiedz
@PosiadaczKonta: Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że miasto planując budżet na dany rok przeznacza jakąś tam kwotę na organizację imprez masowych? Więc koniec końców miasto wydając 78k na imprezę zapewniło mieszkańcom rozrywkę i dofinansowanie dla szpitala w wysokości 45k (zakładając, że podane kwoty są prawdziwe bo nie widzę tam żadnego źródła tych rewelacji).
  • Odpowiedz
@PosiadaczKonta: Dobra PiSowcu, wytłumaczymy ci w prostych słowach: WOŚP nie zbiera na potrzeby każdego miasta z osobna, tylko wszystkie miasta zbierają do jednego wora.

Ja rozumiem, że u was w partii idea robienia czegoś dla kogoś innego niż znajomi i rodzina to abstrakcja, ale globalnie każde miasto i miasteczko się liczy - ale nie dla każdego starczy potem na sprzęt, a dodatkowo nie każde zgłasza zapotrzebowanie w danej edycji. Nie
  • Odpowiedz
@gorzki99 Za 33k nie jesteś w stanie nic sensownego kupić. Dosłownie nic co potrzebują szpitale. A już szczególnie sprzętu do stanów nagłych. Poza tym żeby jakaś placówka mogła w ogóle funkcjonować to się zaczyna wyposażenie kupować od sprzętu do ratowania życia.
I bardziej prawdopodobne jest, że szpital nie będzie działał, bo anestezjolog stwierdził, że za taką kasę nie będzie robił niż przez to że nie ma nowych łóżek czy kolejnego USG
  • Odpowiedz
Za 33k nie jesteś w stanie nic sensownego kupić


@ali_baba: Czego Ty nie zrozumiales?

Miasto wydalo 78k i dostalo sprzet za 45k. wiec jest 33k "w plecy"
I za to ma sprzet ktory
  • Odpowiedz
@gorzki99 Zarzucasz mi, że nie czytam że zrozumieniem, a zrobiłeś fikołka. W którym momencie odnoszę się do faktu, że miasto jest na minusie?
Odnoszę się do twojego twierdzenia, że za 33k można uratować kilka żyć, nie można. System jest znacznie bardziej skomplikowany a +33k dla miasta to jak batonik dla bezdomnego. Fajnie, że jest ale nic z tego większego nie wynika
  • Odpowiedz
Zarzucasz mi, że nie czytam że zrozumieniem


@ali_baba: No tak bo to az w oczy kole.

Komentujemy wpis gdzie op sie pluje ze miasto wydalo 78k zeby dostac sprzet za 45k. I ze to niby bez
  • Odpowiedz