Wpis z mikrobloga

#gielda Kupiłem dziesięć akcji NVIDIA 18.12.2023 za 503 USD i sprzedałem 24.01.2024 za 611USD.
#chwalesie i dziękuję @hubelot za otuchę :)
@spinor i @MalaCzarnaBezCukru mam wrażenie że nie wierzyliście w to że jestę inwestorę XD

A tak całkiem serio to wydygałem i srałem w gacie już po pierwszych spadkach :D
Za dużo czasu i nerwów mi poszło na śledzenie kursów. Tak można się bawić jak ma się 1 mln pln a nie 20k pln.
Wiem że miałem duże szczęście i chyba jestem za stary na to, więc teraz jest czas na obligacje skarbowe ( ͡º ͜ʖ͡º)
ultraoptymista - #gielda Kupiłem dziesięć akcji NVIDIA 18.12.2023 za 503 USD i sprzed...

źródło: inwestor

Pobierz
  • 7
@widofmaker: Generalnie to wiem żę AI się rozkręca i NVIDIA przoduje w tej technologii. Jeszcze mogą być wzrosty w tym roku ale to jest mniej pewne bo inne firmy już odrabiają dług technologiczny i teraz to będzie kwestia na ile technologia potanieje i ile tortu zabiorą NVIDII inni gracze
Gratulacje, to już wiesz jak to jest spekulować ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Co do long runu to na drugi rzut polecam zainteresować się tematyką pasywnego inwestowania w globalne indeksy i statystykami odnośnie pobijania giełdy, mnie to nieco odczarowało giełdę i oswoiło z myślą wrzucania większych pieniędzy na giełdę. A obligacje niezmiennie polecam, na krótki termin jako alternatywa dla lokat, na długi jako przeciwwaga dla akcji i w ramach