Wpis z mikrobloga

Gdybym kiedykolwiek całkiem stracił pamięć i obudził się nie wiedząc kim jestem, to widzę w tym jeden plus.

Na nowo mógłbym posmakować tego arcydzieła i chłonąć jego każdą minutę. Minęło ponad 13 lat, a ja do dziś pamietam dzień, w którym po raz pierwszy zapoznałem się z zakończeniem tej historii. To było dla mnie niczym metafizyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do końca w mojej pamięci.

#thewire #seriale #hbo
piategogrudnia - Gdybym kiedykolwiek całkiem stracił pamięć i obudził się nie wiedząc...

źródło: IMG_4056

Pobierz
  • 35
@piategogrudnia: Te wszystkie seriale jak The wire, breaking bad są dobre na jeden raz. Próbowałem kiedyś oglądać drugi raz- i to chyba nawet po 10 latach przerwy, że aż zapomniałem fabułę i niestety wynudziło mnie. Najgorsze jest to, że wszystkie filmy i seriale są schematyczne- obejrzysz kilka najlepszych i później w kolejnych innych serialach, oraz filmach są zastosowane takie same sztuczki i praktycznie zawsze zgadujesz fabułę i losy bohaterów, że wszystko
co w tym jest takiego dobrego?


@gharman: sposób prowadzenia narracji - tutaj nie ma głownych bohaterów i jednej linii fabularnej. Masz wątki, których bohaterowie nawet nie wiedzą o swoim istnieniu, wątki poboczne, które mają tylko wzmocnić wątek główny (ale tylko w oczach widza, nie pozostałych bohaterów) czy wątki polityczne, które wyglądają jakby były z zupełnie innego serialu.

Jedynym wspólnym mianownikiem jest tytułowa sieć - operacja specjalna lokalnej policji, która ma za
@piategogrudnia: mi nie przypadł do gustu pomimo że lubię kino policyjne. Odpadłem po trzecim sezonie, pierwszy ledwo zmęczyłem, drugi nawet niezły, a trzeci mnie zamęczył że nie miałem już siły na kolejny
@piategogrudnia: Jakbym mial wybierac miecy The Wire a The Shield (Swiat Gliniarzy) to mialbym problem, ktory lepszy. Poza tym wyszedl mini serial 6 odcinkow, ktory Ci polecam - We Own This City (Miasto Jest nasze) z 2022 roku, akcja sie dzieje w baltimore, tez fajny ale do The Wire nie ma porownania.