Wpis z mikrobloga

Mała ankieta dla obecnych bekowiczów i pretendentow

A jak masz jakąś ciekawą historię z tym związana (pozytywną lub negatywną), to podziel się w komentarzu
#bezpiecznykredyt #kredythipoteczny #kredyt2procent #nieruchomosci

Moja historia:

  • Podpisałem umowę na BK2% 39.9% (77)
  • Złożyłem wniosek i dostałem decyzję negatywną 2.6% (5)
  • Nie znalazłem odpowiedniej nieruchomości 18.7% (36)
  • Nie zdążyłem złożyć wniosku 12.4% (24)
  • Nie spełniałem kryteriów programu 26.4% (51)

Oddanych głosów: 193

  • 33
  • Odpowiedz
ale narracja nawet tutaj była taka, że to pewnie nie wjedzie itd.


@PanLodowegoOgrodu: Wyszedłem z założenia że jak zawsze będzie na odwrót względem nastrojów na wykopie + liczyłem się z tym ze jeśli faktycznie nie wejdzie to biorę komercyjny kredyt i tyle. Na szczęscie się udało i ciesze się miniratką
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: ja wziąłem na budowę domu, to jest ultra-opcja: tania ratka (po zakończonej budowie oczywiście), najlepszy stosunek cena/m2, oraz w sumie najmniejsza zmiana cen r/r spośród wszystkich nieruchomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: Musiałem dozbierać wkład własny i zdolność, gdy skończyłem we wrześniu/październiku, wszystkie oferty były już przebrane a ceny wywalone w kosmos. Mówię o przedmieściach trójmiasta.

Jakieś 2 lata temu, wielka płyta chodziła tutaj jeszcze po 6k/m, obecnie 10-11 i zostały głównie do remontu, partery itd..
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: Ja składałam wniosek w grudniu bo czekałam aż deweloper wrzuci nowy budynek do sprzedaży w lokalizacji, którą chciałam. Nie powiem, że stres jak uj (,)
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu:

ale wiesz, że bardziej się opłaciło złożyć nawet jak miałeś kasę, ciągnąć dopłaty 10 lat i wtedy spłacić? A kasę dać na lokate czy obligacje

Wiem, że tak jest, ale ja nie pozwolę bankom sobie dorobić, a normalny kredyt i szybka spłata kredytu to ich znacznie mniejszy zarobek. Tak dodam od siebie, że u mnie kredyt jest zaledwie uzupełnieniem transakcji, a nie głównym źródłem finansowania transakcji. Po za tym, chcę
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: @PanLodowegoOgrodu No spłacam może i kredyt, ale państwo i tak żąda sobie zwrócić kasę za dopłaty. No płaciłem mniejsze raty, ale też ta różnica mi przepadnie po sprzedaży przedwczesnej mieszkania. Nie myślcie jak inwestorzy, ale jak człowiek, który chce jak najszybciej pozbyć się obciążeń.
  • Odpowiedz