Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do high-tier przegrywów - na co wydajecie kase? tl;dr Nie mam szans na żadną partnerkę, znajomi już dawno poszli w swoje strony, zostałem sam więc wróciłem do domu rodzinnego gdzie mam luz i totalny spokój (w dodatku znalazłem prace zdalną).
Nie zarabiam dużo ale jestem w stanie miesięcznie odłożyć z 2-3 tys. zł. pytanie co z tym zrobić?
Wydać na głupoty? Zainwestować? Podróżować ile się da?

#przegryw #inwestycje #inwestowanie #oszczednosci #zarobki #samotnosc #tfwnogf #finanse #blackpill #redpill



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Narmel
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do high-tier przegrywów - na co wydaj...

źródło: 1000_F_180451878_AkeJdAPo8kYWquMNIrADq83xJKxQUUeV

Pobierz
  • 17
@mirko_anonim: chciałem tylko zauważyć, że idzie wojna i za kilka lat możesz tej roboty nie mieć. Może to będzie wojna rosyjsko polska a może chińsko amerykańska ale tu i tu tracimy potężnie.
Pomyśl jak zarobione pieniądze przekształcić w zabezpieczenie się na czasy np. za dwa lata.

Kup trochę fizycznego złota na początek. Naucz się języka, kup nieruchomość w innym kraju
@mirko_anonim:

high-tier przegrywów

jestem w stanie miesięcznie odłożyć z 2-3 tys. zł


To się trochę wyklucza ziom xDDD
Odkładam miesięcznie minimum 10 razy tyle co Ty, na "życie" wydaję te ~15k a i tak czuję się jak gówno. Fajny dom to minimum 1kk, fajne auto to 500k, więc kolejne kilka lat trzeba na to tyrać. A gdzie rozrywki?

Najpierw to zwiększ zarobki, bo jak na razie to niewiele odstajesz od patologii,
@Polnischefuhrer: ogarnięcie dupy ≠ fajna laska do związku.
Serio mam taki hajs i serio ogarnięcie fajnej laski nadal nie jest takie łatwe ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale to się dowiesz jak zaczniesz tyle zarabiać ¯\(ツ)/¯
@Polnischefuhrer:

Nie chwaląc się - mam znacznie większy hajs i jestem przekonany że mam go właśnie dlatego że w młodości postanowiłem się trzymać od związków z daleka. Z perspektywy czasu uważam to za najlepszą decyzję jaką podjąłem w moim życiu i nigdy jej nie żałowałem.

Gdybym zdecydował inaczej, to prawdopodobnie już dawno bym się wyhuśtał albo w najlepszym wypadku skończył gorzej niż mój ojciec, bo i czasy są inne, bardziej niekorzystne.
@mirko_anonim: Korzystaj z tego co masz, inwestuj w siebie i oszczędzaj. Pisząc inwestuj w siebie mam na myśli rozwój w kierunku lepszej pracy i większych kompetencji, do tego jakiś sport albo siłka/ćwiczenie. Wybierz sobie jakiś ambitniejszy cel i odkładaj.
Chciałbym napisać *na mieszkanie*, ale miałem 50 k na połowę biednego mieszkania 10 lat temu, ceny poszybowały i już nawet na połowę nie starczy. To nie życie, to wegetacja.
Na co ja
@mirko_anonim: każdy potrzebuje kasę na czarna godzinę, na emeryturę czy pomoc starszym rodzicom. Albo odłożone pieniądze zainwestować i przestać musieć pracować. Fajnie dzielić kasę w ustalony przez siebie sposób na inwestycje, poduszkę finansowa i zachcianki. A jakie to będą zachcianki to już tylko osoba zainteresowana jest w stanie stwierdzic. Podróże, drogie ubrania, gadżety, gry, książki, auto, zdrowie, zęby, operacje plastyczne, cele charytatywne, wydawanie na przyjaciół czy na dziwki. Opcji sporo...