Wpis z mikrobloga

@Morf a niby dlaczego miałby być taki zakaz?
Skąd w ogóle to przekonanie że jak typ ma 70 lat to musi być zniedoleznialym dziadem a nie panem który zjada wszystkich dookoła doświadczeniem życiowym.

Nie wiem dlaczego u nas w Polsce nie docenia się mądrości życiowej płynącej z doświadczenia i wieku i za wszelką cenę chce się #!$%@?ł seniorów na margines życia. To że stare baby należy #!$%@?ł prądem nie znaczy że każdego
Nie wiem dlaczego u nas w Polsce nie docenia się mądrości życiowej płynącej z doświadczenia i wieku


@MamMalegoSiurka: Jakie doświadczenie życiowe ma taki Kaczyński? Chłop nigdy nie pracował poza polityką, nie ma rodziny, nawet prawa jazdy, nie wie co się dzieje poza jego bańką. Obstawiam że gość nie za bardzo komputer potrafi obsłużyć czy zakupy zrobić, a ma decydować o losach kraju. Powyżej 70 roku życia powinien być ban na zasiadanie
Jakie doświadczenie życiowe ma taki Kaczyński? Chłop nigdy nie pracował poza polityką, nie ma rodziny, nawet prawa jazdy, nie wie co się dzieje poza jego bańką [...] Powyżej 70 roku życia powinien być ban na zasiadanie w Sejmie


A to jak kaczafi miał, dajmy na to, 65 lat, to sprawy wyglądały inaczej? Co ma w tym przypadku do rzeczy jego wiek?
@Morf to patrz na to, może nie do końca powiązane - wybory prezydenckie w USA i ich kandydaci
Biden - 81 lat
Trump - 77 lat
Williamson - 72 lat
Robert f.kennedy jr. - 71 lat
Cornel west - 71 lat
Jill Stein - 73 lat
Dean Phillips - 56 lat
Nikki Haley - 53 lat
@dgjkasgr8yl3q prezydent to chyba trochę inaczej, fakt jest taki że sejm złożony z emerytów nie może mieć pojęcia jakie problemy i jaką wizję swojego życia mają 20,30 czy nawet 40latkowie. A z jakiej paki młodzi mają żyć według wizji dziadków
@MamMalegoSiurka: Dobra, może przykład Kaczyńskiego nie był trafiony bo on jest bezużyteczny od zawsze xD bardziej chodzi mi o wiek. Po prostu wiek 70 lat to nie jest wiek w którym ktoś zaczyna być nagle super ambitny i bystry, a raczej umysł powoli zaczyna siadać i powinno iść się na emeryturę i dać się wykazać młodym. Chcesz sobie pracować, to idziesz do jakiejś loży ekspertów.
Później masz taką geriatrię sejmową, średnia
Skąd w ogóle to przekonanie że jak typ ma 70 lat to musi być zniedoleznialym dziadem a nie panem który zjada wszystkich dookoła doświadczeniem życiowym.


@MamMalegoSiurka bo w tym kraju jak do tej pory praktycznie każdy 70latek to zapuszczony i zmęczony życiem alkon. Albo chlał i przestał chlać bo lekarze mu powiedzieli, że jak nie przestanie to szybko zdechnie. Taki obraz 70 latków. Kobiety trzymają się znacznie lepiej. Więc rodzi się stereotyp
@Morf: Niby tak, ale z drugiej strony zakazując osobom starszym pełnienia funkcji publicznych alienujemy je i generujemy w nich poczucie nieprzydatności społecznej "tego nie, tamtego nie, to co robić, żeby nie siedzieć na dupie?"
Dlatego też ja popieram to, aby osoby starsze czuły się potrzebne i obecne w życiu publicznym, bo będą zmotywowane do tego, żeby właśnie nie siedzieć na dupie w domu.