Wpis z mikrobloga

Okej. To co ta pisówa powoedziała osobiscie mnie dotknęło. Jak sie ma prawo do aborcji z chęcią pomocy osobom niepełnosprawnym? A no opowiem na swoim przykładzie. Mam siostrę z porażeniem mózgowym. Jestem tylko ja i ona. Nie mamy wiecej rodzenstwa. Wiem, ze jesli zabraknie rodzicow opieka nad nia spadnie na mnie. Nie mam jeszcze dzieci ale chvialabym mieć. Do tej pory bałam sie zajsc w ciaze, bo gdyby okazalo sie ze moje dziecko bedzie chore nie moglabym usunac ciazy, bo poprzedni rzad mi te prawo zabral. Zostalabym skazana przez zycie na opieke nad dwoma osobami niepelnosprawnymi. Dajcie ludziom wybor. Życie pisze różne scenariusze. #sejm
  • 211
@Cadfael:

bo ja tak powiedziałem i tak jest xD

Ty czyli kto, osoba bez wykształcenia, która nawet nie potrafi zdania napisać, a chcesz decydować o losach państwa.

gamoniu, skup się, poza trzeci - jak KONKRETNIE zyskujemy, konkret to nie musi być korzyść materialna.

Moralność zyskujesz gamoniu, wiesz co to jest? 3 raz Ci o tym mówię.

dobra, dajmy sobie spokój i wracaj proboszczowi pod sutannę xD


akurat nie po drodze mi
@93michu93: w sumie to może dorośnie taki jeden z drugim i zrozumie. Przecież cieżko być głupkiem przez całe życie i z tymi książkami to widać, po wypowiedzi.

zobacz jak mówiłem o Staszku ze to menel jako kraj to się zgadza. xd

widzi kraj jako menela i tak go traktuje a jednocześnie chce decydować o jego losach skoro w ogóle go nie szanuje i nie ma zasad moralnych. Co taki człowiek tu
@Cadfael:

tak, stoję wyżej na drabinie ewolucyjnej, handluj z tym.


nie rozśmieszaj mnie, jak na razie pokazałeś, że dawno się zatrzymałeś w ewolucji. jakaś epoka kamienia łupanego, a nawet możliwe, że jeszcze na drzewie.
Ty czyli kto, osoba bez wykształcenia, która nawet nie potrafi zdania napisać, a chcesz decydować o losach państwa.


@Wykastro: swoje projekcje powstałe na bazie mamusi zostaw dla siebie

Moralność zyskujesz gamoniu, wiesz co to jest? 3 raz Ci o tym mówię.


no i jak to się ma do państwa i jego istnienia na arenie międzynarodowej? zapytam prostszym językiem - KOGO TO #!$%@? OBCHODZI?

chcesz powiedzieć, że chcesz zabijać po prostu małe
nie rozśmieszaj mnie, jak na razie pokazałeś, że dawno się zatrzymałeś w ewolucji. jakaś epoka kamienia łupanego, a nawet możliwe, że jeszcze na drzewie.


@Wykastro: prawak, który myśli, że jego zdanie ma znaczenie xD
nie, zabijanie małych dzieci jest nielegalne. zabijanie komórek spoko


@Cadfael: przeciez wczesnies wrzucilem ci praca naukowa, w ktorej 96% biologow uznaje nowe zycie, dziecko za czlowieka od momentu poczecia. Pamiec zlotej rybki? 3h do tylu nie pamietasz?
@Cadfael:

prawak, który myśli, że jego zdanie ma znaczenie xD przezynajmniej żyje w kraju, który dla mnie nie jest jak menel a Ty? taki mądry lewak xd


swoje projekcje powstałe na bazie mamusi zostaw dla siebie

Wiesz co, proponuje, żebyś się już nie odzywał niż to, że będziesz pisać w stylu, który ma mnie tylko obrazić i nic nie wnosi, przecież to nie ma sensu. Tylko się ośmieszasz bardziej.

no i
co z antyaborcyjnymi ateistami np. biologami?


@93michu93: nie wiem, bo nie przeczytałeś co linkujesz i mylisz przez to mówienie o momencie początku życia z byciem przeciwnikiem aborcji.

To, że coś jest lub było żywe nie ma po pierwsze najmniejszego znaczenia, pokazujesz to przy okazji każdej wycieczki po zakupy spożywcze. Cała torba martwego życia, ale jakoś to akceptujesz.

Po drugie, biologia nie ma uniwersalnej definicji stanu "żywe", ma ich ponad 100 I
@Wap30: żywe to znaczy, że możesz to zabić. Pozbawić działania, możliwości rozwoju. nie trzeba czytać artykułów , być biologiem by to rozumieć. Problem jest według Ciebie z uznaniem kiedy jest to żywy człowiek ? a od kiedy komórka zaczyna swój proces rozwoju ? czy nie w momencie poczęcia ? Gdyby go nie było komórka by obumarła.

to takie proste a tak sobie to komplikujesz.
@Wap30:
mówimy jeszcze o człowieku czy bronimy każdego organizmu też wirusów i bakterii? ( ͡° ͜ʖ ͡°) uspokój się, weź tabletki.

Zakaz antybiotyków∑ uuuuu
nie wiem, bo nie przeczytałeś co linkujesz i mylisz przez to mówienie o momencie początku życia z byciem przeciwnikiem aborcji.


@Wap30: przeczytalem i nie myle. Rozumiem, ze to nie jest jednoznaczne. Tak samo Hitler uwazal pewnie, ze Polacy i Zydzi to istoty zywe ale nie mial problemu ich gazowac. To sie zgadza.

To, że coś jest lub było żywe nie ma po pierwsze najmniejszego znaczenia, pokazujesz to przy okazji każdej wycieczki
przeciez wczesnies wrzucilem ci praca naukowa, w ktorej 96% biologow uznaje nowe zycie, dziecko za czlowieka od momentu poczecia. Pamiec zlotej rybki? 3h do tylu nie pamietasz?


@93michu93: komórka/ zygota itd jest dzieckiem? zmieniasz mu pieluchy? karmisz cycem?
mówimy jeszcze o człowieku czy bronimy każdego organizmu też wirusów i bakterii? ( ͡° ͜ʖ ͡°) uspokój się, weź tabletki


@Wykastro: To może zaproponuję, wskaż mi że od początku tej dyskusji pada słowo "człowiek" gdziekolwiek przed twoim komentarzem na który teraz odpisuję, to wezmę tabletki. Jak jednak nie ma, to jednak ty bierzesz tabletki. Może być?
https://wykop.pl/wpis/74761125/okej-to-co-ta-pisowa-powoedziala-osobiscie-mnie-do/strona/3#263263667

Tak samo Hitler uwazal pewnie, ze Polacy i Zydzi to
Wiesz co, proponuje, żebyś się już nie odzywał niż to, że będziesz pisać w stylu, który ma mnie tylko obrazić i nic nie wnosi, przecież to nie ma sensu. Tylko się ośmieszasz bardziej.


@Wykastro: no jeszcze piętnasty raz napisz coś o ośmieszaniu, zaklinanie rzeczywistości u prawaka silne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mnie np, ludzi których to obchodzi bo przez to stracę szacunek do tego państwa i wiele
@Wykastro: ale czemu ja mam cokolwiek mówić? To wy proponujecie jakieś magiczne pojęcia człowieka. Ja się nie zajmuję poezją. To ty mi lepiej powiedz, czy zygota jest dla ciebie bliższa człowiekowi, niż np. dorosły szympans - i dlaczego.