Wpis z mikrobloga

Okej. To co ta pisówa powoedziała osobiscie mnie dotknęło. Jak sie ma prawo do aborcji z chęcią pomocy osobom niepełnosprawnym? A no opowiem na swoim przykładzie. Mam siostrę z porażeniem mózgowym. Jestem tylko ja i ona. Nie mamy wiecej rodzenstwa. Wiem, ze jesli zabraknie rodzicow opieka nad nia spadnie na mnie. Nie mam jeszcze dzieci ale chvialabym mieć. Do tej pory bałam sie zajsc w ciaze, bo gdyby okazalo sie ze moje dziecko bedzie chore nie moglabym usunac ciazy, bo poprzedni rzad mi te prawo zabral. Zostalabym skazana przez zycie na opieke nad dwoma osobami niepelnosprawnymi. Dajcie ludziom wybor. Życie pisze różne scenariusze. #sejm
  • 211
a przeczytałeś chociaż abstrakt?


@Cadfael: kolejny olowek, ktory nie jest zbyt ostry po lewej stronie. To juz mnie nie dziwi. To teraz prosto jak dla dziecka.

Podzielmy na dwie czesci cos: fakty i opinie.

Fakt - nowe zycie pojawia sie w momencie zaplodnienia, dostaje swoj wlasny kod DNA i chociaz jest w pelni zalezny od matki jest nowym bytem.

Opinia - this descriptive view does not entail the normative view that
@Cadfael Boze broń od takiego rodzeństwem.

Pewnie nie masz jakiegoś wykształcenia, które pozwoliło by Ci zrozumieć, czym jest byt jako państwo w kontekście międzynarodowym oraz jego działań jaki mają wpływ na wizerunek oraz moralność narodu.

Dla Ciebie państwo to taki Stasiek pod sklepem, który może dziś kupić pół litra i końcu się zachlać na śmierć albo rozwalić sobie lep o krawężnik. I co Cię to obchodzi nie? Tylko codzień go mijasz.

Ludzie
@KrzaczeQ: Jak kazda generalizacja, jest to krzywdzace. Ale uwierz, chcialabym nie znac w najblizszym otoczeniu az tylu przypadkow jak chlop daje noge, bo go to przerasta, bo nie czuje sie meski, doceniany (niestety cytat)
Jednak wiemy, ze dziecko pojawia sie w chwili poczecia


@93michu93: tzn dla mnie to się to komórkowe "dziecko" może pojawić przy grze wstępnej, to nic nie zmienia.

Pewnie nie masz jakiegoś wykształcenia


@Wykastro: rzeczywiście, nie kończyłam seminarium

W kontekście działań moralnych dla narodu zwyczajnie jest wizerunkowo dobre to, że w kraju nie zabija się dzieci.


@Wykastro: aha, na co to się przekłada? tzn daj konkret jak na tym zyskujemy
bardzo mi sie podoba jak kobieta pisze ze zostala by "sama" z wychowaniem dziecka jak by facet w scenariuszu rodzenia i posiadania potomnstwa nie istniał. Widze to coraz czesciej, taka nowo mowa kobiet ktore od razu sie szykuja ze beda "samotnymi matkami"


@KrzaczeQ: Bo jest więcej niż częste że w sytuacji kiedy ma się urodzić niepełnosprawne dziecko albo się okazało w trakcie opieki to związek się rozpada i dziecko zostaje z
tzn dla mnie to się to komórkowe "dziecko" może pojawić przy grze wstępnej, to nic nie zmienia.


@Cadfael: zaczekaj, wylozylem ci kawe na lawe jak dla dziecka i jedyne co masz mi do napisania to to zdanie? xD
Zadnego dziekuje za wytlumaczenie, zgadzam sie, miales racje albo chociaz 'rzeczywiscie nauka jest po twojej stronie ale mnie to nie interesuje'? Strasznie ciezko z lewakami gadac bo jak sie juz im wybije jedyny
@Cadfael:

rzeczywiście, nie kończyłam seminarium

Nie trzeba być po seminarium, jak już lewica kompletnie zniszczy jakiekolwiek struktury w tym np teraz dyskryminujesz wykształconych ludzi ( choć przecież lewica tak walczy o podwyżki, jednocześnie jak widać mieszając z błotem wykształcenie) to za co się weźmiecie, pewnie za samych siebie. Wystarczy jakiś gówno kierunek, kulturoznawstwo, historia, stosunki, politologia, bezpieczeństwo, filologia, filozofia, żeby rozumieć o czym mówię. Seminarium chyba to jeśli chodzi Ci o
Zadnego dziekuje za wytlumaczenie, zgadzam sie, miales racje albo chociaz 'rzeczywiscie nauka jest po twojej stronie ale mnie to nie interesuje'?


@93michu93: typie, ja myślałam, że to będą jakieś przełomowe badania, że biolodzy się zgadzają, że nie wiem #!$%@?, dusza wstępuje w komórkę. a to tylko o tym, że tak, łączy się, ok.

no i pytam #!$%@? z tego? to nic nie zmienia.
Wystarczy jakiś gówno kierunek, kulturoznawstwo, historia, stosunki, politologia, bezpieczeństwo, filologia, filozofia, żeby rozumieć o czym mówię.


@Wykastro: no i co tam mówią o moralnym państwie? bo jakoś nie kojarzę żadnego z tych kierunków z #!$%@? aborcji.

btw.

dyskryminujesz wykształconych ludzi

gówno kierunek


chyba w logikę za bardzo nie umiesz, nie?

A no zyskujemy bardzo dużo, co wizerunkowo np zyskały Niemcy po 3 wojnie światowej? obraz narodu co palił żydów, zabijał dzieci,
@Wykastro: to jest typowy obraz lewaka, ktory nie ma zadnej wiedzy ale w tv i na czarnym marszu uslyszal, ze aborcja to jest to samo co zrobienie kupy. Wszystkie argumenty splywaja jak po kaczce bo oni sa przekonani, ze ich prawda jest jedyna, najlepsza, wszelkie dyskusje nie maja sensu.

no i pytam #!$%@? z tego? to nic nie zmienia.


@Cadfael ale ja juz ostatni raz bo ty i tak nie rozumiesz.
Jesli postulujesz aborcje np. do 12 tygodnia to przerywasz zycie, w sensie zabijasz. Odbierasz komus podstawowe prawo do zycia.


@93michu93: tak, dokładnie.

Rozumiesz co to zmienia?


kompletnie nic.
Jesli postulujesz aborcje np. do 12 tygodnia to przerywasz zycie, w sensie zabijasz. Odbierasz komus podstawowe prawo do zycia.


@93michu93: tak, dokładnie.


@Cadfael: a nic - tak z ciekawosci faszyzm ci przeszkadza? Jestes za karaniem organizacji faszystowskich? Jesli powstalaby organizacja, ktora proponuje zabijanie blondynow, przeszkadzaloby ci to?
@Cadfael:

no i co tam mówią o moralnym państwie? bo jakoś nie kojarzę żadnego z tych kierunków z #!$%@? aborcji


Szkoda mi czasu na tłumaczenie i bo szkoda czasu na ciebie, będę pisać jak najprościej. Człowiek wykształcony po prostu zrozumie mój argument.

chyba w logikę za bardzo nie umiesz, nie?


Ale to ty umniejszasz osobom wykształconym a potem lewica ich wywyższa. Ja wiem, że to gówno kierunki ale nie w kontekście
@Cadfael:

tak, dokładnie.


w jakim wieku jesteś ? obstawiam max 20 lat. Może nie do 12 tygodnia aborcja tylko do 20 roku życia była by legalna ? co ty na to?
@93michu93: dobre pytanie, ale mu się styki grzeją, dla niego to niech każdy robi co chce, każdy każdego miał prawo zabić, zgwałcić i by było ok . to zwykły degenerat z obrzydliwymi poglądami.
Człowiek wykształcony po prostu zrozumie mój argument.


@Wykastro: bo ja tak powiedziałem i tak jest xD

Nie kłam, kmamszuczszku w Polsce nie masz na życzenie zabijanie dzieci, a zyskujemy obraz jako narodu, którego nie zabija dzieci według życzenia chorych ludzi. oddziel, sobie zysk jako korzyść moralną a nie materialna (konkretniej się nie da)


@Wykastro: gamoniu, skup się, poza trzeci - jak KONKRETNIE zyskujemy, konkret to nie musi być korzyść materialna.
@Wykastro: ja wczoraj dyskutowalem z innym zwolennikiem aborcji i na koncu doszlismy do tego, ze napisal:

no tak finalnie to jestem przeciwnikiem prawa antyaborcyjnego, wiec powinna byc i do 9 miesiaca.
mimo wczesniej, ze wczesniej napisal:

Napisales oczywistosc, ze zycia trwa od momentu zaplodnienia. Nikt tego nie neguje. To podstawy biologi.
nasze smieszne panstwo z dykty chce karaz za to, ze uzyjesz wobec kogos zlych zaimkow ale nie widzi problemu z