Wpis z mikrobloga

Okej. To co ta pisówa powoedziała osobiscie mnie dotknęło. Jak sie ma prawo do aborcji z chęcią pomocy osobom niepełnosprawnym? A no opowiem na swoim przykładzie. Mam siostrę z porażeniem mózgowym. Jestem tylko ja i ona. Nie mamy wiecej rodzenstwa. Wiem, ze jesli zabraknie rodzicow opieka nad nia spadnie na mnie. Nie mam jeszcze dzieci ale chvialabym mieć. Do tej pory bałam sie zajsc w ciaze, bo gdyby okazalo sie ze moje dziecko bedzie chore nie moglabym usunac ciazy, bo poprzedni rzad mi te prawo zabral. Zostalabym skazana przez zycie na opieke nad dwoma osobami niepelnosprawnymi. Dajcie ludziom wybor. Życie pisze różne scenariusze. #sejm
  • 230
  • Odpowiedz
@stokrota2: #!$%@? z typowym scenariuszem... w 11 tyg ciąży robisz test PAPP-A i w 90% wykrywa czy coś z płodem jest nie tak. wtedy możesz usunąć ciąże bez płaczu. Zamiast skamlać na forum polecam doczytać.
  • Odpowiedz
Mówię, że dla państwa moralne jest nie zabijanie dzieci, że można jechać do Czech .


@Wykastro: młotku, przecież w czechach zrobi to samo, po co ma jechać do czech po coś, co powinna mieć we własnym mieście? co zmieni to, że obywatele będą jeździć masowo do czech? wielka bolzga nie będzie zbawiona przez boziuchnę, jak wróci aborcja na niepełnosprawnych?
  • Odpowiedz
@Cadfael: Wyjadę na Maderę. Ale wojna nie jest tylko moim problemem, a całej rodziny czyli kuzynostwo, wujostwo, ciotki, znajomi.

Naprawdę nie widzisz różnicy, pomiędzy jednym telefonem i aborcją w Czechach za 1500 zł, a wojną na terenie kraju gdzie masz bliskich?

Czemu lecisz argumentem ad personam na temat majątku? 1500 - 2000 zł na aborcję w czechach to nie są wygórowane pieniądze.
Rozumiem, debatować nad tym jakby to był jeszcze jakiś
  • Odpowiedz
@Buzz___Astral: ale co marudzisz? ciotek i kuzynów nie stać na wyjazd na maderę ani nawet na czechy? to mają problem. może powinni więcej oszczędzać

to jeszcze klinika przy samej granicy.


no jak mieszkasz przy granicy z czechami to faktycznie żaden problem.

dla mnie ważniejszym problem od "wojny za granicą" jest aborcja. mam takie samo prawo głosu jak ty. więc grzeczniej utkaj ryj.
  • Odpowiedz
@stokrota2: Dla ludzi, którzy szanują życie i uważają, że dziecko w człowieku to też człowiek to jest istotny problem. A w zasadzie nie tyle problem co po prostu uznają to za morderstwo. No bo co to w sumie za różnica czy wyskrobie się dziecko z brzucha, czy jebnie mu w potylice po porodzie ? Nie wiem, czy takie porażenie mózgowe da się ustalić na etapie bycia plamą komórek, no ale jak
  • Odpowiedz
@Cadfael Trollem jakimś jesteś czy co, że tak się agresywnie odzywasz?

Mówisz, że boisz się mieć dzieci bo brak aborcji.
Pokazuje ci że aborcja to żaden problem u nas, tak jak to żaden problem nie był 40 lat temu.

Że nie ma co swojego życia na podstawie decyzji polityków z wiejskiej kształtować.

A ty tu o utykaniu ryja xD i ad personami o braku pieniędzy xDD

Samodzielności i zaradności trochę w życiu,
  • Odpowiedz
@Cadfael: przeciez mozesz sobie znalezc cale badanie w oryginale na ktore powoluje sie zrodlo.
Ty myslisz, ze wyborcza opublikuje takie wyniki badan albo na Onecie o tym pocztasz? xD
  • Odpowiedz
Pokazuje ci że aborcja to żaden problem u nas, tak jak to żaden problem nie był 40 lat temu.


@Buzz___Astral: no i do tego należy wrócić, nie rozumiem, dlaczego w kraju, w którym mieszkam mam dopasowywać życie pod kościółkowych dekli.

Samodzielności i zaradności trochę w życiu, nóż #!$%@?


@Buzz___Astral: no nóz #!$%@? dlatego domniemuję, że twoja rodzina to jakaś niezaradna musi być.
  • Odpowiedz
przeciez mozesz sobie znalezc cale badanie w oryginale na ktore powoluje sie zrodlo.


@93michu93: no to podaj w oryginale, nie będę nabijać wyświetleń gównostronce
  • Odpowiedz
Z punktu widzenia moralnego dla państwa jest to lepsze rozwiązanie i młotek to cię robił.


@Wykastro: jak, skoro to przecież żaden problem pojechać do czech? ustawa czyni państwo moralnym? xD

i młotek to cię robił.


nie sądzę, żebyśmy byli rodzeństwem
  • Odpowiedz
no to podaj w oryginale, nie będę nabijać wyświetleń gównostronce


@Cadfael: nie jestes zbyt samodzielna, co?

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3211703

Jak chcesz pobrac to podpowiem, ze trzeba kliknac download paper

Sprawdz czy wyborcza albo Onet o tym napisali z ciekawosci ale mysle, ze trzymaja swoich czytelnikow z dala od takiej wiedzy

ooooo

mam dopasowywać życie pod kościółkowych dekli.


tutaj widze, ze znowu z kosciolem wyjezdzasz xD
Czy ty masz jakies kompleksy, ktos cie skrzywdzil?
  • Odpowiedz
While this article’s findings suggest a fetus is biologically classified as a human at fertilization, this descriptive view does not entail the normative view that fetuses deserve legal consideration throughout pregnancy.


@93michu93: a przeczytałeś chociaż abstrakt?
  • Odpowiedz