Wpis z mikrobloga

NR 144 #serialseries
LISTA SERIALI

Fringe: Na granicy światów

Twórcy: J.J. Abrams, Alex Kurtzman i Roberto Orci
IMDb: 8.4/10
https://www.imdb.com/title/tt1119644/
https://upflix.pl/serial/zobacz/fringe-2008
Gatunek: suspens, s-f

FBI współpracuje z naukowcem, który przeprowadzał eksperymenty na marginesie nauki – i jego synem, aby zbadać dziwne przestępstwa, które pozornie stanowią część większego schematu i mogą być powiązane z globalną korporacją.

Czy polecam? Dziś nie tak bardzo, ale kiedyś to był dobry zastępca X-files gdzie poza “potworem tygodnia” były też odcinki przedstawiające szerszą historię bohaterów. Do dziś pamiętam, że koncepcje fizyczne, które się tam pojawiały były przynajmniej częściowo uzasadnione naukowo a nie brane z powietrza. Poza tym to serial od legendy telewizji - JJ Abramsa.
WLADCA_MALP - NR 144 #serialseries 
LISTA SERIALI

Fringe: Na granicy światów

Twórcy...

źródło: fringe

Pobierz

Serial...

  • polecam, fajny 54.2% (52)
  • chyba zobaczę 14.6% (14)
  • daruję sobie 14.6% (14)
  • straszne gufno 16.7% (16)

Oddanych głosów: 96

  • 6
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Zdaje się, że miał być nawet crossover z "X-Files", ale nie wyszło (jedynie w scenie przesłuchania komisja ma pretensje, że wydział Fringe ciągnie od nich kasę jak Archiwum X). Serial świetny, jeden z tych, gdy po zakończeniu czujesz serialową pustkę i szukasz godnego następcy do obczajenia ;)
  • Odpowiedz
  • 0
Źle się zestarzało?


@kooolega: myślę że efekty specjalne mogły się zestarzeć ale bardziej mi chodzi o rytm serialu, dziś już takich procedurali nie robią*

*choć jutro sobie zaprzeczę, ale to jak z wyjątkiem od reguły ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: pamiętam, oglądałem na bieżąco. Ale niedawno robiłem rewatch i nie zestarzało się to tak jak myślałem.

Generalnie to serial mógłbym opisać tak: w sezonie 1 pogubili się ludzie oglądający z doskoku, w sezonie 2 pogubili się ci oglądający nieuważnie, w sezonie 3 pogubili się widzowie nie będący hard fanami, w sezonie 4 pogubili się hard fani, w sezonie 5 pogubili się już nawet twórcy xD
  • Odpowiedz