Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
No więc moja obecna sytuacja wygląda tak:

Chłop 29 lat mieszkający z rodzicami na wsi z dala od miasta wojewódzkiego.
Bez alimentów ale ze sporymi długami które rujnują mu życie i sprawiają że jest w pułapce bez wyjścia.

Przez swój lekkomyślny styl życia znalazłem się obecnie w trudnym położeniu no ale od początku. Wszystko zaczyna się od tego że przez swoje nieciekawe położenie geograficzne (lubelskie here) przez długi czas miałem problem ze znaleznieniem pracy. Gdy już się to udało tyrałem za najniższą przez wiele lat. Jako że nie było mnie na wiele stać bo większość wypłaty pochłaniały koszty dojazdu do pracy i wydatki na żarcie, ubrania, dokładanie się do rachunków to zacząłem "zabawę" z kredytami. Miałem okres w którym stałem się maniakiem technologii więc musiałem mieć wszystko najlepsze - komputer z 10k, monitor z 3k, google VR z 3k, Iphona za 4k - no i popłynąłem. Nabrałem sporo pożyczek w banku gdzie mam konto i u różnych internetowych lichwiarzy. Łącznie uzbierało się tego tyle że mam rozłożene jakieś 50k na kilka lat z ratą na kwotę 1500 zł. Płacę miesięcznie tyle co ludzie za czynsz z tym że mieszkam ze starymi na totalnej wsi bez perspektyw zarabiając 3k. No więc obecnie po odjęciu kosztów życia i opłaceniu rat nie zostaje mi na nic kasy. Jestem w pułapce bo niby mógłbym się rozejrzeć za lepiej płatną pracą ale to zawsze ryzyko że mi nie wyjdzie i zostanę na lodzie bez kasy mając na głowie windykatorów. Mój stary już powiedział że mi grosza nie da bo jestem niedopowiedzialnym człowiekiem. Tak więc nie wiem co zrobić. Nie chce przez najbliższe lata żyć jak jakiś robol który tylko pracuje i śpi. Chciałbym kupić samochód żeby się czasem wyrwać z tej wsi ale nie jestem w stanie odłożyć na nawet najtańszego gruza a co dopiero opłacić OC itp.

Co zrobić w tej patowej sytuacji?

#przegryw #dlugi #kredyt #truestory



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
No więc moja obecna sytuacja wygląda tak:

Ch...

źródło: 24c277388481c0acb8945003bb6c43ec63ad661e83a867ccc907603886bc6416

Pobierz
  • 14
@mirko_anonim: Gdybym była na Twoim miejscu, to bym wyjechała. Będziesz mógł dużo szybciej spłacić długi. Poza tym może wyjazd dobrze Ci zrobi. Wiesz skoro tutaj nie ułożyłeś sobie życia, tak jak byś chciał, może gdzie indziej będzie lepiej? Nowe perspektywy, znajomości. Zawsze możesz wrócić, nic nie tracisz a jak podejdziesz do tego z głową, możesz tylko zyskać.
@mirko_anonim: ja #!$%@?, mi też się zdarzyło jakiś kredycik #!$%@?ąć ale to 0% i tak naprawde to mogłem go spłacić każdego dnia. Posłuchaj mireczków jedz za granice. Zarabiając w żetonach z orzełkiem spłata zajmie dużo dłużej i odsetki bardziej zabolą.
@mirko_anonim: Jak to nie jest bait to ja pier....
Lepsza praca to ryzyko? Czego? Ktoś każe ci najpierw się zwalniać a potem szukać? Twój stary ma rację jesteś nieodpowiedzialny i nadal tego nie akceptujesz. narobiłeś długów i teraz liczysz, że ktoś poda magiczną formułkę i wyciągniesz kasę z rękawa.
50k przy racie 1,5k to jest może 5 lat spłacania na lichwiarskich odsetkach. Nie chcesz tyle czasu spłacać? To bierzesz drugi etat,