Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki język wybrać pod kątem przystępności nauki oraz możliwości dostania pierwszej pracy dla osoby nie mającej wcześniej styczności z programowaniem?
#programista15k #pracait #programowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie znam odpowiedzi na to pytanie, bo chyba nie ma czegoś ogólnie łatwego. W zależności od osobniczych predyspozycji to mogą być inne języki programowania. Sama zaczynałam w innych technologiach niż teraz pracuje bo po prostu te od których zaczęłam mi nie leżały za bardzo i średnio sobie radziłam. Mi dużo pomogły studia bo szybko się przestawiałam między językami bo już na studiach musiałam ogarniać SQL, obiektowe języki jak Java czy C++
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Język to tylko narzędzie, które dostosowujesz do tego, czym chcesz się zajmować. Na przykład, jeśli bedziesz frontusiem, to masz do wyboru JS lub TS, systemy wbudowane to zwykle stare, dobre C, a AI/ML/dataengineering Python.

Nie pakuj się w coś, co ma niski próg wejścia, bo potem się okaże że każdy głupi może się tego nauczyć, a na jedno stanowisko juniora jest 100 CV. Dodatkowo, zainteresuj się jakąś wiedzą domenową.
  • Odpowiedz