Wpis z mikrobloga

Przypomniało mi się właśnie, jak jeszcze jedynym komunikatorem było GG na kompie, a rozmowy telefoniczne i SMSy były stosunkowo drogie, i puszczało się znajomym randomowo strzałki. I to było miłe dostać taką strzałkę od zioma wieczorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A od dziewczyny to się dostawało/puszczało takich strzałek czasem 10 dziennie, spod ławki szkolnej. Ehh, to byli czasy...

#nostalgia #gimbynieznajo
  • 54
@Kekoludek: GG to w ogóle był świetny komunikator nawet jak na dzisiejsze standardy, ale moim zdaniem zabił go "status niewidoczny", bo ludzie byli dostępni, ale z czerwonym słoneczkiem, więc liczna inicjowanych rozmów znacznie spadła. Dobiły go jeszcze kolejne updaty, które nieraz ogromnie spowalniały rozmowe i ludzie mieli dość i przenieśli się na messangera.
bo ludzie byli dostępni, ale z czerwonym słoneczkiem, więc liczna inicjowanych rozmów znacznie spadła.


@Maly_Jasio: przecież były dodatki, które pokazywały kto jest na niewidocznym xD

Pamiętam, że żeby zalogować się do czyjegoś konta wystarczyło mieć plik login.dat czy coś takiego, a wszystkie rozmowy również były w jakimś pliku archive.dat bez żadnych zabezpieczeń xD
GG zabiły debilne decyzje z dodaniem miliona appek, widżetów I bóg wie czego + nasza-klasa dodała komunikator a zaraz potem ludzie przenieśli się na FB. 2010 i w górę.


@mikau: Najlepsze w tych wszystkich inbach o wprowadzanie nowych funkcjonalności, jak też potem ze śledzikiem w naszej klasie było to, że finalnie ludzie i tak przenosili się na portale, gdzie te i cała masa innych dodatków są obecne xd
@Kekoludek: A ja pamiętam czasy jak na kolonii nie miałem telefonu swojego komórkowego i dzwoniłem do matki z takiej butki na stacjonarkę, jeszcze w czasie burzy i ulewy xd

niebywała technologia, przecież jak ktoś jest rocznik 2000+ to sobie nie wyobraża że np. przy marketach tak jak stoją bankomaty to stały TELEFONY i tam człowiek właził do budy, wkładał taką kartę i mógł zadzwonić do kogoś i pogadać 5 minut xd
Dietetyq - @Kekoludek: A ja pamiętam czasy jak na kolonii nie miałem telefonu swojego...

źródło: fOkktkpTURBXy85MTM4ODVlZTkzMDYyMjk2NGM2OTRjZWNmZDdmYjdhYy5wbmeSlQMAMM0IAM0EgJMFzQSwzQJ2

Pobierz