Wpis z mikrobloga

Przypomniało mi się właśnie, jak jeszcze jedynym komunikatorem było GG na kompie, a rozmowy telefoniczne i SMSy były stosunkowo drogie, i puszczało się znajomym randomowo strzałki. I to było miłe dostać taką strzałkę od zioma wieczorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A od dziewczyny to się dostawało/puszczało takich strzałek czasem 10 dziennie, spod ławki szkolnej. Ehh, to byli czasy...

#nostalgia #gimbynieznajo
  • 54
@Kekoludek pamietam jak bylem na zielonej szkole i sie dzwonilo z budki przed budynkiem. Na palcach jednej reki mozna bylo policzyć kto ma "komórkę".
@mikau: Z tym zabiciem to trochę przesada, bo GG wciąż jednak zipie i ma około pół miliona aktywnych użytkowników + w wielu firmach go jeszcze używają xD Starają się go nawet teraz bardziej wskrzesić, ale imho na dłuższą metę to w końcu padnie, tym bardziej, że żeby "normalnie" z niego korzystać trzeba płacić jakieś 80 zł/rok xD Podobno to teraz komunikator głównie dla spermiarstwa i scamerów, no i dla firm xD
NK poza śledzikiem też długo nie mogło udźwignąć skokowego wzrostu użytkowników, no i finalnie nie mogło konkurować finansowo z facebookiem


@wstanczyk: NK, początkowo jeszcze jako nasza klasa to był portal mający na celu wyszukiwanie znajomych z dawnych lat, odtwarzanie klas z poszczególnych roczników itp. W momencie jak zapragnęli się rozwinąć i zostać takim bieda facebookiem przegrali, bo nie mieli szans z gigantem i tyle. Tego śledzika się pamięta ze względu na
@mikau:

GG zabiły debilne decyzje z dodaniem miliona appek, widżetów I bóg wie czego + nasza-klasa dodała komunikator a zaraz potem ludzie przenieśli się na FB. 2010 i w górę

Mi przeszkadzało, że nagle zaczęło wolno działać w pewnym momencie, wyraźnie przypinali na dobrym programiście.
Do dziewczyny to się wykupywało 600 sms za 6 zł w Idea/Orange i starczało na góra tydzień( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kiedys_Mialem_Fejm: Mmm 2009 vibe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnio często wspominam sobie jak zacząłem chodzić z moją aktualną żoną właśnie w 2009 roku, fajne czasy to były.

u nas zamiast puścić strzałkę mówiło się też puścić biedaka xD

@bastianbastiante: ja znałem strzałkę,
A od dziewczyny to się dostawało/puszczało takich strzałek czasem 10 dziennie, spod ławki szkolnej. Ehh, to byli czasy...


@Kekoludek: no i właśnie mi przypomniałeś jak takiej jednej Żanetce puszczalem strzałki na polaku, a ona tak śmiesznie podskakiwała na krześle i robiła taką słodką mine typu: "no znowuuuu ()"

Ech byli czasy...()
@Kekoludek: czasy słusznie minione ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze nie widzę w nitce wspomnień o modemie w kompie. Po 18:00 impuls trwał 6 minut i można było się trochę nacieszyć. No ale i tak kosztowało to majątek i działało wolno.
@sylwke3100:

Przecież dziś ludzie ze sobą piszą a nie skupiają na statusie dostępności


Bo w dobie smartfonów są i tak zawsze online j co chwilę w nie zerkają. Nie trzeba czekać kilku godzin na odpowiedź

Słoneczko pokazywało czy ktoś jest w domu, ma włączony komputer i odbierze wiadomość