Wpis z mikrobloga

Hej, czy przenoszenie sztangielek za głowę ma sens jeśli chodzi o rozbudowę klatki? Nie chce mi się cholernie jeździć na siłkę a w domu mógłbym to robić z kettlebell czy hantlami. Alternatywa to wyciskanie hantli ale mam na tyle ograniczone miejsce, że komfort będzie z dupy chyba, że bym robił to na podłodze ale nie wiem też czy to ma sens. A więc wyciskanie hantli z podłogi vs przenoszenie za lep? Zależy mi na tym aby rozbudować klatkę #mikrokoksy
  • 14
@JestemPapolud: tak, jak najbardziej tylko jeżeli chcesz zaangażować mięśnie klatki to musisz mieć ręce zgięte w łokciach, gdy je wyprostujesz to będziesz angażować mięśnie najszersze pleców. Zobacz sobie na YT, wszystko tam masz pokazane. Swoją drogą to ćwiczenie jest świetne i zawsze czuć na drugi dzień efekt ????
@JestemPapolud: jak masz jakąś piwnice to jedz do obi czy innej Castoramy, kup kilka pustaków/bloczkow po dychę sztuka, weź kawałek deski, albo panela podłogowego i zrob z tego ławkę która chociaż te 30cm wystaje nad podloge. Od razu lepiej zrobisz klatkę wciskając ketle. Możesz też na tych bloczkach robić pompki tak, że zejdziesz niżej klatą. Ostatecznie możesz też łańcuchem przywiązać starą i mieć chwilę spokoju. Bloczki mają różne zastosowania, polecam
@Magq no ruszać ruszam ale fakt wyjście dodatkowo na siłkę po prostu będzie sie kończyło szybkim rzuceniem tego bo to już za dużo a kolejne dziecko w drodze więc też muszę godzić to i staram się iść po najmniejsze linii oporu czego sporo ludzi nie ogarnia i szybko rzuca różne rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sw kariery też nie zrobię ale jako amator uwielbiam to i mój
@JestemPapolud: Anita Włodarczyk całe życie ćwiczy w piwnicy w warunkach jak z koszmaru i jakoś baba daje rade xD Nie mówię że też musisz, po prostu jak się bardzo chce to dużo można.
Jak masz ławkę to rób też rozpietki, powodzonka ()
@JestemPapolud: jeżeli jesteś początkujący to lepiej jechać pompki. Problemem będzie tylko zwiększanie trudności.

Przenoszenie zza głowy z podłogi nie ma żadnego sensu bo to ćwiczenie jest najbardziej rozwijające kiedy ciężar jest najniżej. A podłoga ucina tą część.
@JestemPapolud: Swoją drogą jak masz hantle możesz fajnie przetyrać klatę w "giga seriach". Dokup sobie rączki do pompek aby pogłębić zakres ruchu.
Robisz 3 ćwiczenia jedno po drugim, bez przerw chociaż ja osobiście robię sobie przerwę 5-10sec, bo moje dłonie w ostatnim ćwiczeniu się poddają(bolą mnie kości).
Powtórzenia robisz na zasadzie AMRAP( najwięcej powtórzeń ile się da). Ruchy wykonujesz powoli i dokładnie, dodając pauzę w fazie ekscentrycznej.
Zaczynasz od pompek, następnie
AKFobia - @JestemPapolud: Swoją drogą jak masz hantle możesz fajnie przetyrać klatę w...