Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #heheszki #humorobrazkowy #dario #slepnacodswiatel

Zobaczcie jak w innych zawodach ludzie potrafią mieć elementarny szacunek do samego siebie i nie dawać sobie wejść na głowę!

A gdyby tak Scrum Master zapytał programistę w piątek o 17:00 czy zrobiłby na szybko kolejnego taska? Bo co prawda sprint już cały wyestymowany, zaplanowany po X refinementach, ale klient chciał jeszcze jedną rzecz na szybko więc Scrum Master szef programistow postanowił to wrzucić se do sprintu bez konsultacji z zespołem, a klienta zapewnił że na pewno chłopaki się wyrobią, najwyżej wezmą nadgodziny darmowe w końcu zarabiają 20 000zł miesięcznie, więc skoro mają takie wielkie stawki to można od nich oczekiwać nadgodzin. Jaka byłaby odpowiedź? Ci co najgłośniej szczekają na wykopie jacy to oni nie są asertywni odpowiedzieliby tak:

"yyy tak proszę pana, oczywiście proszę pana, 20 dodatkowych story pointów proszę pana, 30 SP też może być i 50 SP proszę pana da się zrobić. Dziękuje bardzo, całuje rączki, oczywiście proszę pana. Czy zechciałby się pan napić w poniedziałek rano sojowego latte? Sojowe latte będzie ciepłe i gęste, jak sok z piz..."
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #he...

źródło: kierowca_tira_sra_do_zwira

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: wiem że bejt ale to się nie zdarza poza totalnymi januszeksami.
Zdarza się że project manager (nie żaden scrum master) grzecznie prosi o zrobienie czegoś ad hoc, z szefem w CC i toną wazeliny. Oczywiście jest to rozliczane w podwójnie płatnych nadgodzinach.
No i nadgodziny rozlicza się za każdą rozpoczętą godzine pracy, czyli jak poświęciłeś na projekt 5h 10 minut, to firme rozliczasz z 6h.
  • Odpowiedz
@Volantie: jeśli przez 8h normalnie pracujesz, to i tak jesteś lepszy niż większość programistów i nie musisz robić wygibasów i wchodzić w tyłek przełożonym. Zresztą scrum master to nie przełozony tylko kolega z zespołu.
  • Odpowiedz