Wpis z mikrobloga

@macan pacjenci na nfz w stomatologii to o wieke najbardziej roszczeniowy typ pacjenta niż prywatnie. Po prostu myślą, że wszystko im się należy, zachowują się jak dzicz. Nie dbają o zęby z potem zdziwienie i oburzenie, że trzeba płacić a fundusz nie obejmuje - jakby to byla wina lekarza. Albo matki z dzieckiem bo własne niedopilnowanie dziecka zwalają na młode lub zamiast uspokajac dziecko przy wizycie to jeszcze bardziej pogarszaja sytuacje. Albo..
@Icheb82 Dokładnie! I gdy oświeceni po 20 latach niedbalstwa pytają czy coś da sie z tym zrobić najlepiej by się odpowiedziało, że można wrzucić granat by dokończył dzieła..
@AdministratorDanychOsobowych ciekawe ilu z tych komentujących tutaj nie nitkuje zębów codziennie, ale za to codziennie pije colę, która niszczy szkliwo.

Może jeszcze płuczą wodą jamę ustną po myciu zębów, żeby fluoru się nie najedli bo będą kontrolowani przez reptilianów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A i szczoteczkę wymieniają raz w roku xD

Dobra, jak już zacząłem to dam Wam mirki rady.

1. Nitkowanie zębów codziennie wieczorem.
2. Mycie zębów
@macan: wyrwanie zęba z oszczędności to mega #!$%@? sprawa. Jeśli ma się zgryz w porządku, to wyrwaniem pojedynczego zęba #!$%@? się cały system. Należy zrobić wszystko, żeby zęba zachować, a jak już nie da się swojego to uzupełnić brak implantem, póki kość nie zanikła. Nie bez powodu mamy tyle zębów ile mamy. Są w specjalnym układzie nie bez powodu. Wyrwanie jednego zęba destabilizuje całość i wtedy może to doprowadzić do problemów.
@macan: Anon lvl 27, mój ojciec w moim wieku jak ja mieszkał ze swoją matką, w dodatku na stancji bo nie mieli nawet kwaterunkowego, ale miał dwoje dzieci z 2 związków, formalnie kawaler, za to u mnie ciągle nic i nic i 0 ( ͡° ͜ʖ ͡°), jego matka czyli moja babka zmarła zanim moi rodzice się poznali, w PRL nie miał pracy a wtedy nie pracować
no a twoi rodzice zamiast robić zęby to robili dzieci. #!$%@? priorytety


@CebulowyKrul: ale trzeba się zastanowić, co jest przyjemniejsze? Wiercenie w zębie czy wiercenie kiełbasą w pasażu? xD Rodzice mi zawsze mówili, żebym robił to, co sprawia mi przyjemność ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak to jest ze rodzicie w biednej Polsce, z pkb na poziomie krajów Afryki i Azji, gdzie była wsechobecna bieda, zakupy na kartki
To chyba też nieaktualne, w swoim mieście dostałem wycene na ponad 10k za implanta


@maad: Może za mała konkurencja? Z tego co widzę na necie (po stronach klinik) to cena zamyka się w 5-7k za implant. Także chyba bardziej opłaca Ci się jechać do innego miasta, bo koszt podróży + zakwaterowania i tak będzie niższy niż różnica w koszcie implantów. A jak już będziesz robił kilka na raz to już złoty
Dobra, jak już zacząłem to dam Wam mirki rady


@GrafikaUltraHaDe: Problem z tym, że jeden się zastosuje do twoich rad i MOŻE będzie miał spokój z zębami, a inny ma wywalone i myje 30 sekund rano + wieczorem a próchnicy brak. Zazwyczaj ta druga kategoria pisze, że wystarczy nie być brudasem i myć zęby xD

@kolejne_juz_konto: Akurat to nie dla mnie, pamiętaj że obok samego implanta masz dodatkowe koszty -
@macan: To niech NFZ zacznie płacić. Sam systematycznie wypychał stomatologię w sektor prywatny, a teraz olaboga. W 2024 pula pieniędzy na stomatologię, w przeliczeniu na jedną osobę przypadnie jakieś 90zł. Za to nawet plomby nie założysz. A w tym jest jeszcze koszt materiałów stomatologicznych, higenicznych, chusteczek, kubeczków dla pacjenta, rękawiczek, maseczek... O pracy nie mówię.
Dentyści nie odmawiają robienia na NFZ z wewnętrznej złośliwości, tylko dlatego, że za dużo tej roboty
@bylem_zielonko potwierdzam, przy depresyjnym epizodzie potrafiłam bardzo długo nie wychodzić z domu i nie myć tym sposobem zębów, potem długi czas się bałam iść na kontrolę, bo się bałam co tam się narobiło
po 6 latach od ostatniej kontroli poszłam, usłyszałam że wszystko zdrowe i nic a nic nie trzeba robić ¯_(ツ)_/¯

mój stary ma bzika na punkcie szorowania zębów i kilka razy miał odkąd go znam coś robione, a ja tylko