Wpis z mikrobloga

@macan: Mi pół roku temu dentysta mówił, że pilnie do zrobienia jest 6. ZApomniałęm o tym, pojechałem na delegację. Pdczas delegacji miałem okresy, że pobolewała mnie. Myślałem, osemka działa, ale wrociłem i okazało się, że już nie do uratowania ta 6stka. Byłem na wizycie, założyli mi "fletcher" 300zł. potem ułamał mi się kawałek tej szostki. Na konsultacji do kanałowego dowiedziałem się, że musi mi go naprawić pierw czyli 300zł, potem 1200
  • Odpowiedz
  • 1
@macan wtedy byś sponsorował palaczy, narkomanów,ludzi objadajacych się cukrem i ludzi nie myjących,nitkujacych zębów. Pomogłem?
  • Odpowiedz
bo jeśli dbasz o zęby to w ogole nie bedziesz potrzebowal dentysty


@DrTRAPH0USE: to nie jest prawda, bo możesz dbać bardzo o zęby a i tak bedzie próchnica, bo np. wiele zależy od samej struktury zęba na którą ma wpływ m.in dieta w czasie gdy zęby rosną - są ludzie, którzy mają farta i mogą w ogóle nie myć zębów i nie zaatakuje ich próchnica. Może być też tak, że np
  • Odpowiedz
Jak to jest ze rodzicie w biednej Polsce, z pkb na poziomie krajów Afryki i Azji, gdzie była wsechobecna bieda, zakupy na kartki i czekanie na mieszkanie, a potem po przemianach ustrojowych dziki kapitalizm, giga bezrobocie i nadal bieda, bo zarobki 8x niższe niż u somsiada z Niemiec, byli w stanie w wieku 29 lat kupić dom i mieć dziecko, a ty masz 29 lat, wychowany w ciepłym #!$%@?łku u starych, nic
  • Odpowiedz
@macan: Ja wiem, że to mem xD ALE się wypowiem bo pracuję w branży stomatologicznej. Młodych mężczyzn w PL (do 35 r.ż) nie stać na zęby ale ewidentnie nie stać ich też na szczoteczkę i pastę do zębów. Stan higieny jamy ustnej to jakaś masakra, mam wrażenie, że co drugi nie myje zębów XD ogółem panowie się prezentują nie najgorzej do momentu otwarcia paszczy a tam:

- ser na zębach
-
  • Odpowiedz
@JustAnAir

800zł za ząb? Wszystkie miałeś kanałowo robione? Standard plombowanie zęba to ok 150-300 zł w zależności gdzie.


180 zł było 3 lata temu. Obecnie płacę 370 zł za plombę. Higienizacja zębów 400 zł.
  • Odpowiedz