Wpis z mikrobloga

@pastibox: po początkowej euforii cyrków hołowni, dolar w górę, euro w górę, paliwo w górę, szok xD

Wzrost opłaty paliwowej pociągnie za sobą wzrost ceny paliw

Prawdopodobnie tendencja spadkowa utrzyma się w pierwszych dniach nowego roku. Trwa rywalizacja stacji, dzięki czemu wyższe opłaty nieprędko mogą być przeniesione na ceny detaliczne. Mimo to może to być jedynie chwilowy trend. Długotrwale wprowadzona od stycznia 2024 r. opłata paliwowa przeniesie się na wzrost cen
@pastibox: to nie uwzględnia inflacji, prawda?

Nie znam się, nie wiem w zasadzie na co tu dokładnie patrzymy, ale jak wygooglałem wig20, to wygląda tak:
https://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/wig20/

ktoś potrafi powiedzieć czym to się różni od tego powyżej? Wygląda jak dokładnie to samo z dodatkiem jakiegoś malejącego czynnika. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

edit: a, już wiem, to poniżej WIG20 - czyli 20 największych spółek a powyżej WIG, czyli więcej
KEjAf - @pastibox: to nie uwzględnia inflacji, prawda?

Nie znam się, nie wiem w zasa...

źródło: image_2024-01-17_125720795

Pobierz
@pastibox: ale ty wiesz, że im większy spead miedzy 10/5 letnimi obligacjami tym lepiej, a odwrócenie krzywej rentowności to negatywne zjawisko? Wiesz o tym prawda?

W ostatnich 25 latach mieliśmy też jeden jedyny rok ze spadkiem wzrostu PKB. Możesz przypomnieć kto wtedy rządził?
@getin aj ty kłamczuszku, do podniesienia cen paliw są zobowiązani na mocy ustawy no ale lepiej przypisywać już Tuskowi sukcesy poprzedniej władzy ( ͡° ʖ̯ ͡°)