Wpis z mikrobloga

Wprowadzem pojęcie. Chów samochodowy.

Biedaki 2 godziny dziennie dojeżdżają do roboty. P0laczek musi 30 min po mleko jechać bo zapomniał. Codziennie wieczorem myśli jaką trasę wybrać aby ogarnąć pracę, szkołę, siłownię i mieć tę godzinę na odpoczynek przed kolejnym dniem. Janusz przepala więcej pieniędzy na paliwo miesięcznie niż Oski w mieście przez rok. Myślał, że codziennie o 17 będzie siedział z piwem w swoich #!$%@? ogrodzie, tymczasem musi oglądać kokpit swojego samochodu który cały czas się psuje bo to szajs, a nie dlatego że robi 30k km rocznie. Cztery godziny kosi trawnik, ale on to lubi, takie hobby, #!$%@? traktorek sobie kupi wtedy to jest taka frajda, że hoho.
I ci debile siedzą w blokach, w szeregowkach w Wrocławiu jakby mogli mieć 300m chatę dzielnicy Legnica zaraz pod Wrocławiem tylko szybko na A4 wskoczyć, 4 pasy lecisz 160 i zaraz w domu.


#nieruchomosci
Pompejusz - Wprowadzem pojęcie. Chów samochodowy.

Biedaki 2 godziny dziennie dojeżdż...

źródło: temp_file2021134842215031737

Pobierz
  • 51
@Spust tak jada szybciej poza miastem ja wiem co nie zmienia faktu ze 99% nie jedzie 30 minut bo sam wjazd do miasta w godzinach szczytu zajmuje więcej. Pa. Nie ze krytykuje tylko stwierdzam fakt, gdyż i mi w ekstremalnej sytuacji zdażyło się jechać w W. 11 km 1:30 h, w tym czasie znajomy dojechał do Łodzi.
@dzem_z_rzodkiewki: Nie wiem skąd masz takie dziwne wyobrażenie wsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przeprowadziłem się na wieś i:
1) Przez całą długość wsi (a nawet kilku dalej) mam ścieżkę rowerową, elegancko oświetloną ledowymi latarniami - ba, nawet droga w lesie jest oświetlona xD
2) Większość wsi teraz ma światłowód. 600M powinno bez problemu wszystko ogarnąć.
3) Wywaliłem w chatę, kostkę, fotowoltaikę itp. tyle co za mieszkanie ~60m2
@Pompejusz: niech kazdy se żyje po swojemu, ale tych bajek o tym, że z mojego domu 30 km od miasta i tak mam 30 min do Poznania to zawsze mam bekę. No tak, do znaku z napisem Poznań może i masz, ale później masz już co najmniej drugie tyle. No i skoro masz tak blisko i super dojazd to dlaczego od dwóch lat co zaprosić cię na piwo w tygodniu to
woda - gratis xD

PS. Żeby nie było, że bajki piszę


@MgrMarecki: Mnie to bardziej ciekawi twoja woda za darmo - bo chyba zapomniałeś o tym że najpierw trzeba #!$%@?ć 20k PLN w studnię i systemy uzdatniania, a potem być kustoszem hydroforni od pompowania hydrofora, zasypywania tabletek w odżelaziaczu czy tam nastawiać płukanie złoża kwarcowego. Ja bym się dał pokroić za wodociąg gdyby była taka możliwość - studnia to się nadaje
@MgrMarecki: No to nieźle specyficzna sytuacja, ale wysypiska bym nie chciał nawet w zamian za takie udogodnienia. Na gdańskich szadółkach #!$%@? tak że idzie się porzygać xd Za to w gminie Kleszczów z kasą z Elektrowni Bełchatów to chętnie bym zamieszkał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kanaliza na wsi to w Polsce faktycznie ewenement.
@Pompejusz po tym jak wszystko sprowadzasz do dojazdów do pracy widać że twoje robackie życie kręci się tylko wokół pracy bo nic innego nie masz, albo nigdy nie mieszkałeś poza kurnikem.
Niektórzy mają też życie poza pracą i wolnego czasu nie chcą spędzać na 55 m2 w 4 osoby słuchając jak sąsiad z góry sra lub kłuci się z żoną.

Ja 9 latach mieszkania w bloku w Warszawie przeprowadzam się do domu
@NieRozumiemIronii: większość ludzi pod taką Warszawą mieszka w szeregówkach niewiele większych od przeciętnego mieszkania, gdzie prywatną siłownię możesz sobie ograniczyć do zestawu hantli i drążka rozporowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) zawsze jak odwiedzam znajomych na osiedlach pośrodku niczego składających się w 90% z betonu to mnie łapie przygnębienie.
@Szemiques: A może wcześniej też miała na to hajs, ale trzeba było Was oprać i bigosu nagotować więc najprościej w świecie nie miała czasu zo 3 dni plewić?¯\(ツ)/¯