Wpis z mikrobloga

Wprowadzem pojęcie. Chów samochodowy.

Biedaki 2 godziny dziennie dojeżdżają do roboty. P0laczek musi 30 min po mleko jechać bo zapomniał. Codziennie wieczorem myśli jaką trasę wybrać aby ogarnąć pracę, szkołę, siłownię i mieć tę godzinę na odpoczynek przed kolejnym dniem. Janusz przepala więcej pieniędzy na paliwo miesięcznie niż Oski w mieście przez rok. Myślał, że codziennie o 17 będzie siedział z piwem w swoich #!$%@? ogrodzie, tymczasem musi oglądać kokpit swojego samochodu który cały czas się psuje bo to szajs, a nie dlatego że robi 30k km rocznie. Cztery godziny kosi trawnik, ale on to lubi, takie hobby, #!$%@? traktorek sobie kupi wtedy to jest taka frajda, że hoho.
I ci debile siedzą w blokach, w szeregowkach w Wrocławiu jakby mogli mieć 300m chatę dzielnicy Legnica zaraz pod Wrocławiem tylko szybko na A4 wskoczyć, 4 pasy lecisz 160 i zaraz w domu.


#nieruchomosci
Pompejusz - Wprowadzem pojęcie. Chów samochodowy.

Biedaki 2 godziny dziennie dojeżdż...

źródło: temp_file2021134842215031737

Pobierz
  • 51
@Strus: temat jest o domach wolnostojących na #!$%@?, a mariusz tam stawia chatę +200 m2, żeby mieć zapas mocy i co wykańczać następne 10 lat.
A nawet w kurniku deweloperskim 100 m2 pod miastem wśród pola kapusty można sobie wydzielić 20 m2 na siłkę - luźno wejdzie rack, lustra, ławka, stojaki na hantle, wyciąg regulowany, jakaś maszynka do cardio jak ktoś lubi.
@za57o: nie, ale ja chyba nie jestem modelowym przykładem robienia zakupów, bo do Biedronki mam 3 minuty pieszo, a zakupy średnio robię co 2 tygodnie, dużo rzeczy też kupuję przez neta. Ale gdzieś czytałem, że 40-50% ludzi robi zakupy codziennie, dla nich to może być duża niedogodność.
@Pompejusz: chów samochodowy to raj w porównaniu z chowem klatkowym w bloku, gdzie masz za oknami telewizję sąsiedzką a przez ściany słyszysz chrapanie januszy. Jak do tego dorzucić pracę zdalną to wypas na maxa
ale że nie ma czy że nie działa dobrze? W małopolsce np. prawie wszędzie jest


@szybki-bill1: Że nie ma, Polska dzieli się na gęsto zaludnione południe i słabo zaludnioną północ, do inwestycji infrastrukturalnych trzeba mieć skupionych gęsto użytkowników.

Warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie, podlasie, kujawsko-pomorskie, lubuskie - te regiony mają słabą infrę komunalną.

Na Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu masz prawie wszystko bo tam jest naprztykane człowiek na człowieku.
PfefferWerfer - >ale że nie ma czy że nie działa dobrze? W małopolsce np. prawie wszę...

źródło: DcDGwxiXcAEZJf0

Pobierz
@PfefferWerfer: Od wysypiska mam spory kawałek i w większości przesłonięte lasem - praktycznie nic nie dolatuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie jestem kamikaze aby wąchać śmieci codziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie jeszcze mam kawałek (16a) swojego lasu graniczącego z parkiem krajobrazowym więc ogólnie działka fajnie usytuowana. Z dwa lata temu jeden koleś pobudował 3 parterówki, podzielił na takie działki niczym deweloper w
@kiedypowiemsobiedosc: Przecież nie da się przejechać przez centrum Warszawy w ciągu dnia szybciej niż w 30 min - bez względu, w której części miasta lub jego rubieży mieszkasz. Rozmawiamy o dojeździe do warszawy (oczywiście nie do tabliczki tylko do miejsca, z którego max 15 min do centrum) - nie każdy pracuje w centrum, to raz. Dwa, że nie każdy musi przez to centrum przejechać. Trzy, zawsze można przesiąść się w komunikację
@danio101010: Nie jestem w tej kwestii obiektywny bo wychowałem się na powierzchni prawie 3h. Także przy takiej powierzchni nigdy nie musieliśmy planować kwestii ,,co gdzie ma być''. W zeszłym roku miałem kaprys posadzenia 3 brzoskwiń. Po prostu poszedłem na wolne miejsce i je wsadziłem :P. Jakbym miał działkę 1000m2 to zostałbym przy trawniku, szklarence i kilku drzewkach owocowych. Grill i odpoczynek na tarasie