Wpis z mikrobloga

Argumentu o rzekomych ograniczeniach w godzinach nocnych nie komentuję, bo on już chyba został dosadnie zdementowany.


@lhotse89: Dlaczego nie? Nie słyszyłem go, możesz go przytoczyć. Wiesz że można normalnie dyskutować i wymieniać się argumentami a nie wyskakiwać z ryjem z pozycji typka który jest przekonany o swojej nieomylności, i o tym że inni to robaki które nie mają pojęcia o niczym, takim typkiem jak ty? Od razu jesli nie jest wyjaśnione
Prawdopodobnie zrezygnowano z nich bo i tak limity środowiskowe są już dawno wyczerpane na Okęciu


@Szalom: zrezygnowano z nich, bo pis obciął finansowanie. EPWA miało dostać nową wieżę, a sam PAŻP nowe miejsce pod salę kontroli obszaru. Zrobiono to właśnie w celu przeniesienia tych funduszy na CPK.

Żadne limity nie są też wyczerpane, jest to pisowska manipulacja, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. A zakaz lotów nocnych to zarządzenie pisu,
Żadne limity nie są też wyczerpane, jest to pisowska manipulacja, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. A zakaz lotów nocnych to zarządzenie pisu, które miało dać im jakiś argument w kwestii CPK.


@KaiserBrotchen: Limity środowiskowe? Czyli według ciebie jakby był dużo większy hałas to na przykład mieszkańcy okolicznych dzielnic byliby zadowoleni?

Chętnie tez bym zobaczył to że to PiS zabronił latać w nocy

I wołałbym żebyś odpierał jego argumenty, niż
@lhotse89: Dlaczego nie? Nie słyszyłem go, możesz go przytoczyć. Wiesz że można normalnie dyskutować i wymieniać się argumentami a nie wyskakiwać z ryjem z pozycji typka który jest przekonany o swojej nieomylności, i o tym że inni to robaki które nie mają pojęcia o niczym, takim typkiem jak ty? Od razu jesli nie jest wyjaśnione tam, pokaż mi jak została wyjaśniona tam kwestia odszkodowań za hałas i czy mieszkańcy Warszawy by
@Szalom: chłopie, albo nie ogarniasz tematu albo ordynarnie kłamiesz i próbujesz zmieniać temat. Oczywiście, że Radom był elementem blokowania rozwoju Modlina i Chopina. Przecież napisałem, że to decyzje polityczne. I CPK też było powodem. Ale nawet jakby nie było to nie zmienia faktu, że MODLIN I CHOPIN BYŁY SZTUCZNIE BLOKOWANE. A to jest najważniejsze, bo obala argument, że nie ma już możliwości na rozwój przepustowości.

I jaka struktura własności zagmatwana? Jedyny
Limity środowiskowe? Czyli według ciebie jakby był dużo większy hałas to na przykład mieszkańcy okolicznych dzielnic byliby zadowoleni?


@Szalom: hałas dla współczesnych samolotów to nie jest problem. Samoloty typu A320neo i B737 Max są na tyle ciche, że trzeba było zmieniać sposób w jaki się wyznacza opłaty, bo się kasa nie zgadzała XD

Chętnie tez bym zobaczył to że to PiS zabronił latać w nocy

Proszę bardzo https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/Lotnisko-Chopina.-Propozycja-zakazu-lotow-w-nocy-od-polnocy-do-5-rano. Tym zdaniem
KaiserBrotchen - >Limity środowiskowe? Czyli według ciebie jakby był dużo większy hał...

źródło: Zrzut ekranu 2024-01-15 191627

Pobierz
@lhotse89: ja szczerze mówiąc nie mam opinii na temat CPK, nie znam się, ekspertem nie jestem, a mimo to uważam, że to zdecydowanie zły znak jak chodzi o TVP. jakikolwiek ten projekt by nie był, nie usprawiedliwia on ewidentnie stronniczych materiałów
@lhotse89: ja szczerze mówiąc nie mam opinii na temat CPK, nie znam się, ekspertem nie jestem, a mimo to uważam, że to zdecydowanie zły znak jak chodzi o TVP. jakikolwiek ten projekt by nie był, nie usprawiedliwia on ewidentnie stronniczych materiałów


@chlebzcukrem: Z kwestią stronniczości TVP się z Tobą zgodzę. Nie mniej po ostatnich latach (a szczególnie miesiącach) stronniczości, manipulacji i obrzydliwie nachalnego lobbingu za CPK, samo obejrzenie w końcu
@lhotse89: o panie, ale fikoł xD propagandę #stopcpk to można było wczoraj o 20 w tvp info obejrzeć, funkcjonariusze spisali się na medal


@konserwix: masz powyżej w dyskusji pewnie kilkadziesiąt argumentów, mógłbyś wybrać sobie chociaż jeden. Jeden, jeden jedyny, który jesteś w stanie obalić. Ale wiem, trudna sprawa, lepiej napisać, że fikoł xD
@lhotse89: to poszukaj. Na samym X jest tego pełno, powstała masa raportów (za różnych rządów). Trochę więcej aktywności może?


@BratDawida: Nie używam portalu X, natomiast często widzę tamte treści podlinkowane tutaj. Za 90% z nich odpowiada jeden pseudo-ekspert i nie mają one zbytniej wartości. Wystarczą mi dyskusje tutaj na wykopie, tu też jest mnóstwo zwolenników CPK, ale jakoś żaden nie jest w stanie go twardo obronić.

Raportów powstało mnóstwo -
@lhotse89: Gdybym miał wybrać w najbliższym czasie GIGA HUB LOTNICZY albo zakupy uzbrojenia to oczywiście wybrałbym hub lotniczy, przecież to się Polakom i Polkom należy.


@mrocznapszczola: Ale nie ma takiego gdyby. To nie jest referendum, w którym wybieramy CPK vs socjal, albo CPK vs uzbrojenie. Jakbyśmy mieli tak gdybać, to ja wybieram elektrownie atomowe zamiast CPK.
@lhotse89: generalnie siędzę w lotnictwie zawodowo już 10 lat i uwielbiam poczytać, w szczególności na fejsbuniu na pro-pisowskich grupach, o samych zaletach CPK. Najlepsze to:
-CARGO (sztandardowy slogan od jakiegoś +/- roku), gdzie CPK w założeniach miało ruch towarowy gdzieś tam na szarym końcu. Ale jak ludzie zaczęli poddawać w wątpliwość, że w sumie kto z zachodu będzie się leciał przesiąść do Baranowa to okazało się, że cargo jest kluczowe i
@lhotse89: Ale właśnie takie gdybanie trzeba przeprowadzić. Poprzednia władza zrobiła kilkanaście obietnic na duże inwestycje i trzeba się pogodzić z tym, że połowa raczej nie powstanie. Trzeba wybrać priorytety, a jak widać dla Polaków priorytet to dopłaty do kredytów i 800+.