Wpis z mikrobloga

  • 130
@lhotse89: Widzę, że KOlega jest typowym NPC z CEE czyli nie stać nas, gigantomania.


@KoxKoxu21: Shit, here we go again... Ja z utęsknieniem czekam, aż ktokolwiek z trolli CPK napisze coś merytorycznie, a znów się trafił NPC ze standardowo wgranymi hasełkami: "stać nas to budujmy" xD Wybory pokazały, że ludzie nie są tacy głupi jakby wam się wydawało. Poproście w centrali o bardziej merytoryczne materiały.
@lhotse89: nie no merytorycznie to nawet nie ma za bardzo dyskusji, bo eksperci są w zasadzie zgodni co do zasadności CPK. chciałbym dla odmiany zobaczyć merytoryczną krytykę CPK, bo pisemne analizy, wywiady i filmy z argumentami za CPK widziałem, a w drugą stronę to nie działa. tylko podkreślam - merytoryczną krytykę, a nie właśnie zarzuty o gigantomanię czy ołtarz w kościele
  • 9
@NieBojeSieMinusow: to co piszesz to trochę skrócona wersja "Przepisu na skuteczną propagandę". Wystarczy zegromadzic kilka osób (i określić jako "ekspertów"), zlecić parę sponsorowanych raportów ("pisemnych analiz") i wykupić parę sponsorowanych filmów. Budzet? Nie problem, po to są podatki. I nikt nie ma prawa negować pomysłu, dopóki nie zainwestuje (prywatnych?) milionów w analogiczne filmy, raporty, czy "ekspertów".

Jak serio chcesz rzeczowych argumentów, to przejrzyj tag #cpk, pomiędzy postami o ołtarzach znajdziesz
@lhotse89: Jedynym trollem od CPK jesteś ty, bo wchodząc na twój profil 90% wpisów jest o CPK XD. Do rzeczy, są dwie opcje dotyczące lotniska - rozbudowa modlina albo CPK. Rozbudowa modlina jest idiotyczna - duże koszty związane z rozbudową + schowanie pod tunel S2. Ciekawe jest to, że droga S2/A2 na tym odcinku została zaplanowana przez rząd PO-PSL, który już wtedy widział potrzebę budowania czegoś na wzór CPK, wtedy to
KoxKoxu21 - @lhotse89: Jedynym trollem od CPK jesteś ty, bo wchodząc na twój profil 9...

źródło: obraz_2024-01-15_160103807

Pobierz
Niech budują tylko żeby każdy „ekspert” i osoby tak chcące wybudować CPK pisemnie zobowiązał się do pokrycia strat jeśli by się takie pojawiły. Nie widzę w tym problemu, przecież ta inwestycja nie ma wad.
  • 8
@lhotse89: Jedynym trollem od CPK jesteś ty, bo wchodząc na twój profil 90% wpisów jest o CPK XD. Do rzeczy, są dwie opcje dotyczące lotniska - rozbudowa modlina albo CPK. Rozbudowa modlina jest idiotyczna - duże koszty związane z rozbudową + schowanie pod tunel S2. Ciekawe jest to, że droga S2/A2 na tym odcinku została zaplanowana przez rząd PO-PSL, który już wtedy widział potrzebę budowania czegoś na wzór CPK, wtedy to
@lhotse89:
Tak pomyliłem modlin z okęciem, ale to nie zmienia tego o co mi chodziło.

Od wyborów zasraliście wykop masą kłamstw i manipulacji

Nie pisz do mnie używając liczby mnogiej, bo na PiS nie głosowałem i w dupie mam tą wojenkę Hutsi-Tutsi, gdzie posiadanie własnego zdania jest zabronione i trzeba mieć linię myślenia zgodną z Tuskiem lub Kaczyńskim.

najważniejszą jest rozwój istniejących lotnisk

Czy ty czytasz co się dzieje na świecie?
  • 1
Czy ty czytasz co się dzieje na świecie? Wszystko idzie w kierunku tego, żeby ograniczać ruch lotniczy. Decentralizacja ruchu lotniczego w takim przypadku ZWIĘKSZY koszty związane z ruchem lotniczym w Polsce.


@KoxKoxu21: Napisałeś (w pewnym sensie słusznie), że świat zmierza w kierunku ograniczeń ruchu lotniczego. Ale jednocześnie twierdzisz, że CPK ma sens? W jaki sposób niby te koszty mają się zwiększyć? Jesteśmy dużym krajem, potrzebujemy lotnisk regionalnych (nikt nie będzie dymał
@KoxKoxu21: chłopie, jak Ty nawet Modlina od Okęcia nie odróżniasz to o czym Ty chcesz rozmawiać? Modlin bez problemu można rozwijać - znaleźli się nawet prywatni inwestorzy, chcący to robić, tylko PiS to blokował w ostatnich latach, żeby uskuteczniać propagandę CPK. Tak samo można rozbudować lotnisko Chopina i jego rozbudowa nie polega na dokładaniu pasa, a plany istnieją od lat (w pewnym momencie nagle z nich zrezygnowano bez powodu). W ten
(w pewnym momencie nagle z nich zrezygnowano bez powodu).


@kishibashi: Prawdopodobnie zrezygnowano z nich bo i tak limity środowiskowe są już dawno wyczerpane na Okęciu, jedyne co to można byłoby zwiększać częstotliowość obsłużonych samolotów godzinową, ale nie da się po prostu już puścić więcej samolotów, bo te limity środowiskowe właśnie blokują, a one dotyczą całego dnia. Dodajmy zakaz lotów w nocy.

Chcecie coś poczytać merytorycznego? @lhotse89 Proszę, nie ze wszystkim się
@Szalom: nie, "bez powodu" oznacza ni mniej ni więcej decyzję polityczną, po prostu uważałem za oczywiste, że ktoś to powiąże, bo pisałem o tym kilka zdań wcześniej. Rozbudowa była zaplanowana i nagle prezes PPL wycofał decyzję, bez wyjaśnień, choć był proszony i do dziś środowisko lotnicze o tym przypomina. A nie żadne limity środowiskowe ani zakaz lotów w nocy (może napisz jakie to są limity i dokument jakiś, który zakazuje lotów
  • 0
Chcecie coś poczytać merytorycznego? @lhotse89 Proszę, nie ze wszystkim się mozna zgadać, ale ładnie wyjaśnia chociażby czemu rozbudowa Okęcia nie ma sensu. Nie odnosił sie do Modlina afaik


@Szalom: Nie mam konta na twitterze, widzę tylko te główne posty z populizmami. W tym tą słynna grafikę z pasem na 3700 metrów, który rzekomo dyskredytuje plan rozwoju Okęcia.
@lhotse89:

https://threadreaderapp.com/user/MacVVilk

Szkoda że nie potrafisz sobie zadać minimum trudu żeby przeczytać coś ciekawego (ale okej zgodzę się że twitter to syf) ale czas poświęcony na dyskredytowanie w swoim echo chamber CPK bez dopuszczenia do głosu kontropinii masz xd

Co do pasa to nie wiem o co chodzi, dziś pas na Okęciu ma 3,7 km xD Bez przebudowy. Ale pewnie ty byś to zaprojektował lepiej, nie mówiąc o takich rzeczach jak
  • 1
Co do pasa to nie wiem o co chodzi, dziś pas na Okęciu ma 3,7 km xD Bez przebudowy. Ale pewnie ty byś to zaprojektował lepiej, nie mówiąc o takich rzeczach jak te nieszczęsne limity środowiskowego o których ten typek pisze i o tym że jak Okęcie by się rozbudowało to trzeba byłoby zapłacić grube miliardy na odszkodowania. Nie mówiąc że opór społeczny mieszkańców byłby ogromny


@Szalom: Skoro twierdzisz (twierdzicie?), że