Wpis z mikrobloga

  • 105
@Kapa3991 #!$%@? sam pamiętam akcje jak w niedzielę udzielił wywiadu że wprowadzają podatek od zysków spółek skarbu państwa, w poniedzialek "krew się lała" na giełdzie a kilka dni później wychodzi Sasin cały na biało i mówi że zartował he he ...

Myślę że i Sasin i pół jego rodziny a takze kazdy kto wiedział to się ustawił do końca życia wtedy...
@aeiou12345: @Qrka Oni tam twierdzą, że PKO BP i PZU kupowali taniej po tej zwałce z 26 września. Zakupy były po cenie zamknięcia z 29 września. W zasadzie kurs Orlenu jak i cała giełda osuwały się do początku października i te instytucje mogły kupić jeszcze taniej odczekując. Sprzedaż ogólnie by Skarb Państwa nie musiał robić przymusowego skupu po przekroczeniu 50% udziałów.

Info o sprzedaży tutaj:
https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/informacja-o-zbyciu-akcji-pkn-orlen-sa
Okcydent - @aeiou12345: @Qrka Oni tam twierdzą, że PKO BP i PZU kupowali taniej po te...

źródło: obraz_2024-01-15_210851101

Pobierz
@Okcydent: W takim razie powinno pójść zawiadomienie do prokuratury, że nie SSP (PZU I PKO) skupiły po zawyżonej cenie bo można było taniej urwać dwa tygodnie później xD. A za grudniowy spadek kapitalizacji Orlenu o 5mld można pozwać Dudę bo uwalił gówno-ustawę od Kloski hehe.

Zwykłe bicie piany polityków.
@aeiou12345: Zwała z 29 listopada nastąpiła po projekcie ustawy. Nikt go nie wetował i to był projekt koalicji KO-TD-L Ponadto premierował jeszcze Morawiecki.

Sasina mi nie żal. Giełda go źle zapamięta. A czy da się go za to skutecznie skazać? Nie wiem. Z miłych rzeczy to zrobił też pompkę pod NABE, na czym skorzystałem.