Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Posiadam firmę i jestem zobowiązany umową z firmą dla której świadczę usługi z #it #pracait. Jest cały akapit poświęcony działalności konkurencyjnej, gdzie spółka dla której pracuję wyraża zgodę na działalność gospodarczą w swoim imieniu, o ile to nie jest współpraca z klientami, albo innym kontrahentami spółki. Jako że to jest umowa cywilno-prawna, nie obowiązuje mnie również czas ani miejsce pracy, jedynie wykonywanie powierzonych zadań "terminowo".

Niedawno wrzuciłem na jednym z portali informacje o chęci podjęcia dodatkowych zleceń, co zauważyło moje "szefostwo" i od razu skomentowało (dość dwuznacznie o tym że są gwarantem dobrych fundamentów mojego "jestectwa" i że skoro tak chętnie chcę pracować na zleceniach, to może tak się będą ze mną rozliczać). Nie ukrywam, zrobiło mi się ciepło i skasowałem post, ale z prawnego punktu widzenia, nic im do tego. Tym bardziej, że w zeszłym roku był brak podwyżek, innemu znajomemu zaproponowali nadgodziny, albo właśnie łapanie zleceń, a mi się pojawił nowy członek rodziny którego muszę utrzymać.
Zza kuluarów dowiedziałem się, że będę miał w przyszłym tygodniu spotkanie z zarządem i moim bezpośrednim przełożonym. Wiem, że mają pełne prawo do tego, aby mnie zwolnić przez swoje "widzimisię", ale czy mogę się jakoś wybronić nie tylko powołując się na dany punkt w umowie? Ewentualnie zagrozić pozwem?

#praca #pracbaza #b2b #bezrobocie #rozkminy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
@mirko_anonim: Ale co ty chcesz osiągnąć? Pozwem za co? Jeśli zwolnią cię zgodnie z warunkami umowy to mają do tego prawo. Nie wiem co tam masz wpisane.
Inną kwestią jest, że to nie powód do palenia mostów, więc albo szef janusz (nie warto z takimi pracować), albo już coś było nie tak.

nie zrobiłeś nic zlego a masz wyrzuty sumienia którymi oni manipulują. No pięknie się tam bawicie


@programista15cm: Tak
Wiem, że mają pełne prawo do tego, aby mnie zwolnić przez swoje "widzimisię", ale czy mogę się jakoś wybronić nie tylko powołując się na dany punkt w umowie?


@mirko_anonim: ja bym nagrał rozmowę i poszedł do prawnika ale nie po to żeby ich pozwać tylko żeby w następnej umowie mieć artykuł, który zapobiega takim zwolnieniom z #!$%@?. Porażką to będzie tylko jak nie wyniesiesz żadnego wniosku, jak się czegoś nauczysz to
@mirko_anonim nie masz umowy B2B, masz fikcyjną działalność i jesteś pracownikiem. Wygooglaj sobie, czym jest automatyzm prawa pracy. Jak chcą iść na wojnę, to pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm - wiem, bo jednak od niedawna jak wspominałem mam dzieciaka którego trzeba utrzymać, więc trochę stres jest
@mleczko-kokosowe - mam 30 dniowy okres wypowiedzenia, chyba że złamię 1 z 4 punktów dot. zakazu konkurencji, lub przestanę nagle świadczyć usługi. Mało prawdopodobne, bo jednak żegnali się z okresem wypowiedzenia
@Pandillero - tak też myślałem żeby zrobić i nagrać, przynajmniej dla siebie. A boję się, bo nie spodziewałem
@PanKapibara: z tym że nierzadko jak nawet sąd zasądzi, że istnieje stosunek pracy, to w związku z tym musi też często zwrócić hajs pracodawcy za to, że miał dodatkowy przychód na opłatę składek itd
tym bardziej co po tym że będzie miał ustalony stosunek pracy? Można postraszyć tym, ale w miarę ogarnięci ludzie wiedzą że to tylko czcze gadanie.
@mirko_anonim Czas pakować manatki, albo ukorzyć się jeśli będą łaskawi i szukać