Wpis z mikrobloga

@Normie_Lurker: Przedstawicielka zgromadzenia regionalnego Walencji, o której wykopowe prawactwo się tak z lubością wypowiada jest członkiem centroprawicowej Partii Ludowej, która współrządzi w regionie z prawicowym VOX. Jakoś umiarkowanej i skrajnej prawicy w Hiszpanii nie przeszkadza, że mają w składzie koalicji osobę z zespołem Downa, która zresztą działa w partii od prawie 30 lat więc zapewne jej poprzednia aktywność nie budziła większych zastrzeżeń na tyle, aby nie wystawić jej na liście wyborczej
ale ty masz świadomość, że praktycznie u wszystkich osób z zespołem Downa umiejętności poznawcze są upośledzone w stopniu lekkim lub umiarkowanym?


@qluch: co to znaczy "praktycznie wszystkie"? są przypadki na tyle łagodne w kontekście sprawności umysłowej, że przy odpowiednio intensywnej terapii wyrównawczej od najmłodszych lat, da się wyrównać deficyty tak, że intelektualnie taka osoba nie odbiega od normy

z resztą wystarczy posłuchać jej wypowiedzi (niestety tylko po hiszpańsku), babka wysławia się
witajswiecie - >ale ty masz świadomość, że praktycznie u wszystkich osób z zespołem D...
@qluch: Jeśli jest wyjątkowym przypadkiem to czemu nie? Wszak to pierwsza taka osoba, nikt nie postuluje, że przeciętna osoba z downem się nadaje do piastowania takiej funkcji.
Ja na tym obrazku widzę pewne pole do popisu ze skrajnie prawej strony dystrybucji.
Pewnie dyskutuje z wykopkiem, który nic nie osiągnął w swoim marnym życiu i jedyna szansa, żeby się z kogoś ponabijać, to że jest "daunem w parlamencie".
StaryTwoj2137 - @qluch: Jeśli jest wyjątkowym przypadkiem to czemu nie? Wszak to pier...

źródło: Screenshot 2024-01-13 at 15.20.21

Pobierz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@StaryTwoj2137: ja jestem tylko ciekaw jakie ona miala rzeczywiste prerogatywy do wystawienia jej w wyborach. Czy faktycznie pracowała wcześniej na rzecz partii, miała jakieś sukcesy na szczeblu lokalnym, wykazywała jakąś inicjatywę? Bo są powody by podejrzewać że została wytypowana tylko z powodu swojej choroby (down i ogólne współczucie dobrze sprzedaje się propagandowo) i z jej powodu została wybrana ("ej, down w parlamencie ale bk xD"). No ale z drugiej strony skoro
@Plp_: To jest 30 sekund googlania, żeby znaleźć jej życiorys i się dowiedzieć, że już w wieku 18 lat dołączyła do partii i aktywnie w niej działała.
Na razie to wykopki prezentują ciasny umysł. To albo traktujemy ludzi z downem jak ludzi - czyli mogą robić co chcą, jeśli są do tego zdolni, albo nie wycieramy sobie mordy prolajfem i traktujemy ich z góry jak podludzi.

Ja rozumiem, że ludzie są
@Normie_Lurker: nie mozna użyć aborcji, kazde życie trzeba bronić od poczęcia do naturalnej śmierci! (Z głodu, bo pracy nie znajdzie, rodzice w końcu się zestarzeją i zapracuja na śmierć przy takiej osobie a dla większości obrońców zmienia się w powietrze/zwierzę kiedy tylko się urodzi).

Obrzydliwi hipokryci