Wpis z mikrobloga

Gdy realizowano pierwszą część filmu “Ojciec chrzestny” tamtejsza mafia była bardzo zainteresowana tego, co dzieje się podczas zdjęć. Lokalni bossowie aktywnie podążali za aktorami i aktorkami i kręcili się wokół planów filmowych, ku wielkiemu niezadowoleniu aktorów. Szczególnie Marlon Brando był wściekły ze względu na takie towarzystwo.

W pewnym momencie Brando, Pacino i Robert Duvall odjechali samochodem z planu, gdy ich kierowca zauważył podejrzanie wyglądającą grupę postaci podróżujących z tą samą prędkością i odległością, obserwujących ich.

Brando powiedział, że ma dość "tych mafijnych drani", opuścił szybę samochodu, ściągnął spodnie i pokazał…to co pokazał! Duvall powiedział później, że jego zdaniem Brando pokazał im ciut za dużo.

Nie zniechęcona tym mafia wysłała na plan filmowy prawdziwego mafijnego goryla rodziny Colombo Lenny'ego Montanę. Miał zagrać rolę Luki Brasiego

Potężny mierzący 198 cm Montana był wielkim fanem Brando, podobnie jak wielu mafiosów, którzy szanowali tego gwiazdora i jego frywolne zachowanie. Był tak podekscytowany tym, że grał obok Brando iż gubił się w swoich kwestiach. Wtedy do akcji wkroczył Brando, który wziął pod skrzydła debiutanta. Dał mu wsparcie, panowie zaprzyjaźnili się a Montana później kontynuował karierę aktorską.

O historii mafii w najnowszym materiale na kanale, zapraszam.

#historia #kino #film #usa #ciekawostki #filmy #wlochy

https://youtu.be/qB2j_uZJTOU?si=RPaH4zbMvenYqEnp
HistoriaPodcast - Gdy realizowano pierwszą część filmu “Ojciec chrzestny” tamtejsza m...

źródło: GDqyF45aMAAGqiS

Pobierz
  • 55
Pewnie wielu zna
Z Lennym Montaną wiąże się fajna historia. Jako że aktor był z niego żaden, to miał problem z tekstem. Za nic nie mógł płynnie i bez zdenerwowania powiedzieć tekstu do Marlona Brando. Aby usprawiedliwić jego zachowanie dodali scenę pokazującą jak przygotowuje się do tego co chce powiedzieć bossowi.
lol, lewackie holiwood kaze nakrecic film o bandytach a aktorzy gardza bandytami XD dzieki temu mamy dzis prawie same filmy o bandytach, kazdy chce byc bandyta nawet w grach

to musialo byc dla nich wrecz wspaniale uczucie kiedy w koncu ktos ich docenil xD to tak jakby o ruskich na ukrainie holiwood robilo film i nagle ruscy zolnierze chodzili by za stalone i szwarcenegerem opowiadac im jak pruli flaki z ukraincow na
@b1zz aczkolwiek w książce opisane jest, że Brasi stanął przed don Corleone sztywno i wybąkał powinszowania weselna, więc w tym zakresie odtworzenie pierwowzoru nawet wyszło;)
@dos_badass: @PiersiowkaPelnaZiol ubawila mnie ta burza wykopków dbających o prawa autorskie i bibliografię do wpisów. Zwłaszcza że znakomita cześć artykułów czy materiałów na polskim youtube to zrzyna z wiki. Ja tak nie robię, a wpis wrzuciłem bo wydał mi się fajny. Muszę strollowac ten oryginal z tt bo też pewnie z czegoś zerżnął i nie podał źródła.
Ja tak nie robię


@Historia_Podcast: Przecież właśnie to zrobiłeś. Nawet nie chciało Ci się robić własnego opracowania, tylko przetłumaczyłeś (byle jak) historię z twittera, nawet foto #!$%@?łeś.
Reszta Twojej twórczości to też plagiatowe tłumaczenia innych artykułów?