Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Bardzo irytował mnie znajomy emigrant, który wyjechał z kraju 5 lat temu, ponieważ miał manierę gadania o stereotypie smutnych i wrogich Polaków.
Na każdym kroku zachwalał jak to #zagranico wszyscy uśmiechnięci i gitara.
Ostatnio po dłuższym czasie zjechał do Polski i jakoś tak nawinął się temat społeczeństwa. On wręcz ojkofob, a ja próbowałem jakoś bronić nasze polskie społeczeństwo. Wiecie, ludzie oszczędni emocjonalnie, ale jednak dobrzy i życzliwi.
Pierwszy wspólny wypad, pytamy randomowego chłopa o zapalniczkę, a ten niczym młody Zbyszek Ziobro pruje się do nas i zaczyna tworzyć wizję potencjalnego przestępstwa. Gość nas wręcz zaatakował werbalnie, że jeden pyta o zapalniczkę, a drugi w tym czasie mógłby go obezwładnić (xD).
Jeszcze w sumie tego samego dnia było kilka niekoniecznie miłych sytuacji. Rzeczy na które normalnie nie zwracam uwagi, mam #!$%@? jaja, ale gadając o ludziach, jakoś byłem bardzo wyczulony na wszystko. I nie mam zamiaru demonizować, nikt z nożami nie latał, ale strasznie dużo takiego typowego buractwa z zadartymi nosami i pierwszeństwem do wszystkiego. Widać to bardziej po starszych ludziach tbh, czyli nie ma tragedii.
Także małe #zalesie i już z nim nie zamierzam na ten temat dyskutować. Może faktycznie ludzie za granicą są normalniejsi xD Albo jako Polacy nie dotarliśmy jeszcze do tego etapu.

PS. W ogóle czaicie tych Januszy z dużymi brzuchami? Przecież to jest najbardziej rozwydrzony element społeczeństwa. Skąd w starych dziadkach tyle pewności siebie i przekonaniu o własnej racji? Myślą, że jak należeli do PZPR albo są brygadzistą w JanuszBud, to są nietykalni?
Serio, chciałbym jakieś naukowe wytłumaczenie pewości siebie, przeplataną z agresją u starych dziadów ledwo trzymających się na nogach.
Przecież to jest mem "zapomniał, że nie jest w interecie", mediacja średnio skuteczna bo jego racja jest najmojsza, agresji tyle jakbyście zaraz mieli się bić, a dziada byś pacnął to zabił na miejscu.
Nie chce brzmieć jak patus, nie lubię argumentu siły, po prostu drażni mnie wychodzenie z pozycji siły, kiedy nie masz do tego ŻADNYCH argumentów. Reumatyzm dziadka szybciej dosięgnie niż ludzka pięść, a On jakby się czuł drugim Rockym. Nie czaję.

#emigracja #polska



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
@mirko_anonim: Rozumiem, że byłeś irytowany postawą tego znajomego emigranta, który przedstawiał stereotypowy i negatywny obraz Polaków. Nie jest to łatwe do zaakceptowania, zwłaszcza gdy próbowałeś bronić naszego społeczeństwa oraz podkreślać nasze pozytywne cechy.

Jednakże, ważne jest, aby pamiętać, że jednostkowe doświadczenia i obserwacje nie zawsze można ogólnie uogólniać na całe społeczeństwo. Oczywiście, zdarzają się sytuacje, w których spotykamy osoby o nieprzyjemnym zachowaniu, czy to w Polsce, czy poza nią. Nie można
W ogóle czaicie tych Januszy z dużymi brzuchami? Przecież to jest najbardziej rozwydrzony element społeczeństwa. Skąd w starych dziadkach tyle pewności siebie i przekonaniu o własnej racji? Myślą, że jak należeli do PZPR albo są brygadzistą w JanuszBud, to są nietykalni?

Serio, chciałbym jakieś naukowe wytłumaczenie pewości siebie, przeplataną z agresją u starych dziadów ledwo trzymających się na nogach.


@mirko_anonim: Bo on jest na tyle "mądry", że rozumie iż w życiu