Wpis z mikrobloga

Czytam, że na #wesele powinno się dać PRZYNAJMNIEJ 250 PLN za osobę w 2024

Czy wyście ludzi ocipieli? XDD

399 PLN to ja płace za talerzyk, a gdzie jakieś ciasta, wódka, alkohol, muzyka, sala, transport, ksiądz itd.

I to mówię o rzeczach DLA GOŚCI, nawet nie wspominam o jakiś kosztach pary młodej typu garnitury, obrączki, suknia, fotograf.

To już bym wolał grzecznie odmówić i wykręcić się zaplanowanym urlopem/obowiązkami w pracy niż słuchać rad z takiego artykułu.

Ładna odklejka.

#zwiazki #slub #krakow #logikarozowychpaskow
  • 296
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: 80% ludzi idzie na duże wesele z grzeczności, to samo z kopertą. Te całe tłumy które zaprosiłeś to dlatego, że przyszła żona chciała poczuć się jak księżniczka, czy w najbliższym środowisku (Janek z podstawówki którego widziałeś przypadkiem na mieście a wcześniej 12 lat temu się nie liczy) widzisz się z całą chmarą gości, bo te 250, a nawet 150 osób nie miało ochoty (albo Ty nie miałeś - tu
  • Odpowiedz
@conamirko

>Nie każdego stać na nie wiadomo jakie datki.


@Krupier: bądźmy poważni - to jest może kilka % przypadków i każdy rozumie taką sytuację. Jak nie chcesz dawać lub wolisz kasę wydać na coś innego to odmawiasz
  • Odpowiedz
To po co w ogóle udawać, że robi się wesele i zaprasza gości skoro ma się oczekiwania ile powinno się dać na talerzyk? Napisać w zaproszeniu - bierzemy ślub, godzina taka i taka, knajpa taka i taka - zrzuta po XX PLN. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@rachuneksumienia dla mnie robienie dużego wesela to jest pizerstwo i frajerstwo. Lepiej zainwestować te kase albo zbierać na chate czy dom cxy nawet na jakąś wycieczke niż zapraszać ciotki klotki co je widziałes ostatnio jak w pieliche srałeś.
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: Odklejka to sugerowanie że trzeba dawać cokolwiek. Zaproszenie na wesele i oczekiwanie na zwrot kosztów jest tak głupie jakbyś zaprosił dziewczynę na randkę do kina i potem robił pretensje że Ci nie oddała za bilet albo sama go sobie nie kupiła. Jak zapraszasz to zapraszasz, czyli fundujesz i nie powinieneś oczekiwać w zamian niczego poza obecnością danej osoby. Z takim podejściem to lepiej nie zapraszaj nikogo bo jeszcze ktoś
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: Organizujesz imprezę (choojową) i oczekujesz, ze ktoś Ci za nią zwróci? xD Wieśniactwu się w doopach poyebało :) Wszystkim normalnym ludziom polecam omijać ten festiwal kiczu, buractwa i tandety...
  • Odpowiedz
Gamoniu właśnie to rozdzielilem- nikt nie wymaga żeby ktokolwiek komukolwiek cokolwiek fundował zapłać za siebie.


@rachuneksumienia: To zapraszasz gości fajfusie czy robisz imprezę zorganizowaną z ceną za wjazd buraczany fajfusie?
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: właśnie dlatego zacząłem się wykręcać z wesel. Mam dość tego, że #!$%@? muszę się stresować tym, ile powinienem wsadzić do koperty, aby nikt mnie potem nie przeklął. Jeżeli jesteś #!$%@? biedakiem i nie stać cię na wesele to nie rób imprezy, albo zrób kameralną kolację dla najbliższej rodziny.
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia ja #!$%@? typie zorganizowanie takiej imprezy to tylko i wyłącznie twoja fanaberia
jeśli chcesz zorganizować imprezę życia to licz się z kosztami a nie oczekuj tego aby goście których zapraszasz jeszcze fundowali ci twoje zachcianki

  • Odpowiedz