Wpis z mikrobloga

Czytam, że na #wesele powinno się dać PRZYNAJMNIEJ 250 PLN za osobę w 2024

Czy wyście ludzi ocipieli? XDD

399 PLN to ja płace za talerzyk, a gdzie jakieś ciasta, wódka, alkohol, muzyka, sala, transport, ksiądz itd.

I to mówię o rzeczach DLA GOŚCI, nawet nie wspominam o jakiś kosztach pary młodej typu garnitury, obrączki, suknia, fotograf.

To już bym wolał grzecznie odmówić i wykręcić się zaplanowanym urlopem/obowiązkami w pracy niż słuchać rad z takiego artykułu.

Ładna odklejka.

#zwiazki #slub #krakow #logikarozowychpaskow
  • 296
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia ja daje 1000zl od osoby jak dostaje zaproszenie. Czyli jako czterososobowa rodzina 4000. Bo mnie stac. Jednoczesnie od 15 lat z baba slubu nie mamy i nie bedziemy miec bo uwazamy ze nas nie stac. Dochody jakies 400k rocznie. Znaczy uwazalismy bo ja zmienilem wlasnie na mlodsza wiec podwojnie sie ciesze ze nie wydalem papy na taki bezsens jak wesele ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@wedrowycz: wesele nie jest impreza dochodową w Polsce od około roku 2000, wcześniej (od zarania je dziejów) para młoda nic nie miała i właśnie korzystała materialnie na tej imprezie, czytaj prezenty, posagi i tak dalej. Wraz z nabyciem i oswojeniem się z własnością w naszym państwie sprawy potoczyły się w wiadomą stronę, którą obserwujemy.
  • Odpowiedz
Dobry bait. Za cztery stówy w restauracji to ja się tak nażrę, że ho ho. A to impreza masowa i koszt powinien być dużo niższy.
Kosztu sali i personelu nie liczę bo restauracja też ma takie same.
  • Odpowiedz
@conamirko

fajnie ze tak robisz, ale w drugą stronę należy się odwdzięczyć i zapłacić za siebie. Koniec i kropka


Nie, nie ma takiej zasady. Koniec i kropka.
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: Brzmi jakbyś na wesele brał kredyt i się obawiasz, że przez takie g.wnoartykuły się nie spłaci i będzie bank za odsetki ścigał xD To porównanie z wyjściem do kina i teatru jest w samej istocie błędne - otóż ani kino, ani teatr nie zaprasza mnie na spektakl, żebym do nich przyszedł, tylko sprzedaje tam bilety. Jeżeli już takie zaproszenia wysyłają ważnym gościom, to nie oczekują, by ci goście za
  • Odpowiedz
Ale jak idziesz do teatru to nie ubieraj dresu.


@rachuneksumienia: Ale ty pajacujesz, udajesz jakiegoś enteligenta a jesteś kretynem. Niby czemu mam do teatru nie ubierać dresu. Teatr jest tym samym czym kino, nie ma tam dress code, ba widownia zazwyczaj jest niewidoczna. Co za pacan z ciebie.
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: Jak cię nie stać to nie rób wesela. Nie wymagaj, żeby ludzie zapłacili za siebie bo to jest twoja odklejka stary. Twoja impreza ty płacisz, a to co ktoś przyniesie w kopercie to ich sprawa.
  • Odpowiedz
Czytam, że na #wesele powinno się dać PRZYNAJMNIEJ 250 PLN za osobę w 2024


Czy wyście ludzi ocipieli? XDD


399 PLN to ja płace za talerzyk, a gdzie jakieś ciasta, wódka, alkohol, muzyka, sala, transport, ksiądz itd.


I
  • Odpowiedz
ale ślub to robisz nie dla interesu, a dla spotkania z rodziną/znajomymi i powiedzenia oficjalnie całemu światu, że chcesz być razem z tą osobą. Ocipiał ten kto kalkuluje i w ogóle przelicza obecność bliskich na pieniądze.


@kasiknocheinmal: witamy na prowincji xdd
ja wiem, że ten post to bajt (i to mierny), ale to jest autentyczne podejście wielu ubogich (przede wszystkim intelektualnie) i bardzo prostych ludzi.
  • Odpowiedz
młodzi startują nowa rodzine i powinno im się dorzucić ile wlezie na start


@rachuneksumienia: na pewno cała rodzina czeka żeby takiemu robakowi fundować cokolwiek XD Jak cię nie stać żeby pokryć koszty wesela to zamiast przy gościach otwierać koperty i liczyć czy wujek z ciotką zwrócili za talerzyki lepiej nie organizuj go wcale - nikt nawet nie zauważy.
  • Odpowiedz