Wpis z mikrobloga

Czytam, że na #wesele powinno się dać PRZYNAJMNIEJ 250 PLN za osobę w 2024

Czy wyście ludzi ocipieli? XDD

399 PLN to ja płace za talerzyk, a gdzie jakieś ciasta, wódka, alkohol, muzyka, sala, transport, ksiądz itd.

I to mówię o rzeczach DLA GOŚCI, nawet nie wspominam o jakiś kosztach pary młodej typu garnitury, obrączki, suknia, fotograf.

To już bym wolał grzecznie odmówić i wykręcić się zaplanowanym urlopem/obowiązkami w pracy niż słuchać rad z takiego artykułu.

Ładna odklejka.

#zwiazki #slub #krakow #logikarozowychpaskow
  • 296
  • Odpowiedz
@lubiacy_beton: To by miało sens. To są normalne stawki zwłaszcza jak mówisz sprzed 3 lat.

Jedna para czy kilka par rozumiem, że mogą rzucić mniej, bo nieprzewidziane wydatki, po prostu za drogo czy np. zostali zaskoczeni późnym zaproszeniem ale po prostu chcieli być z wami w tym dniu.
  • Odpowiedz
Nie każdego stać na nie wiadomo jakie datki.


@Krupier: bądźmy poważni - to jest może kilka % przypadków i każdy rozumie taką sytuację. Jak nie chcesz dawać lub wolisz kasę wydać na coś innego to odmawiasz i już
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: jak zapraszasz na sobotnia kolację znajomych też tak wszystko przeliczasz co do złotówki?:D
Każdy robi wesele za ile chce, każdy daje w kopertę ile chce. Tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: Jestem z Polski A, to ty ocipiałeś. Wyślij gościom listę rachunków i każ dać tyle, żebyś wyszedł na zero. "Zapłacić za siebie, tak wypada". To na koniec wesela zaserwuj im paragony...
Wiesz co wypada? Samemu sobie skalkulować koszty jak się organizuje wesele.

Według ciebie to gościu powinni sobie liczyć ile cię ta impreza wyniesie, sprawdzać cenniki i liczy ile powinni ci dać w kopercie, żebyś nie był stratny?

Z
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

399 PLN to ja płace za talerzyk, a gdzie jakieś ciasta, wódka, alkohol, muzyka, sala, transport, ksiądz itd.


@rachuneksumienia: ale frajer xD dwa dni się ludzie pobawią, ty najesz się stresu i nikt po tygodniu nie będzie pamiętał, a film i zdjęcia z wesela obejrzysz z raz lub dwa
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: Ja taktycznie robie wesele daleko dla wszystkich i w piątek, bo wiem, że dzięki temu przyjdą tylko ci, którym będzie zależeć, wiec nie poskąpią w kopertę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz