Wpis z mikrobloga

Czemu próba zrobienia czegokolwiek na Linuksie zawsze kończy się kopaniną z leżącym koniem? Chce zrobić domowy rejestrator nvr zoneminder na fujitsu s720. No i kurna nie mogę bo cały czas coś się rozpieprza, mimo że każdorazowo robię zgodnie z instrukcjami. Już z pięć razy reinstalowałem system, a to debian a to ubuntu i dupa. W końcu się udało mi zainstalować i uruchomić to nie chce dziadostwo obrazu z kamer wykrywać ani nie przełącza się w tryb działania a logi niczego konkretnego nie pokazują. Szukanie rozwiązania w internecie jest po luju ciężkie bo nikt niczego nie wyjaśnia a same poradniki też są wybrakowane albo nieaktualne. Trzeci dzień się z tym pierniczę i zaraz komputer przez balkon wypierdzielę (°°

#linux #cctv #monitoring #smarthome #zoneminder #debian #ubuntu #zalesie
  • 14
  • Odpowiedz
@mirekwirek: Bo chcę mieć oszczędne urządzonko mogące pracować po kilka/naście godzin dziennie a windows to jebitny zasobożerny kombajn i na fujitsu s720 nie za bardzo ruszy bo będzie go zamulał.

Linux nie jest do bani tylko siermiężny i zbędnie skomplikowany a próba rozwiązania problemu kończy się grzebaniem na n-tej stronie googla lub podążaniem po drabince lików między różnymi tematami i forami aby na końcu i tak znaleźć tekst "wykonaj "hbdvjfnvjfvfs"" bez
  • Odpowiedz
@PEPE_Le_Sfont: właśnie może dlatego, że jest siermiężny można w nim tyle rzeczy zrobić ;)

Ogólnie nie zgadzam się z tobą o tyle, że jak ktoś zna Linuxa to większych problemów nie ma.

Poza tym upraszczasz, bo Linux to tak na prawdę to kernel, a gotowe systemy to dystrybucje (tak w uproszczeniu) i jest ich mnogość. Ale to właśnie piękne jest w nim. Każdy znajdzie coś dla sieci ma siebie, odpalisz to
  • Odpowiedz
@PEPE_Le_Sfont: Jeszcze mnie taka myśl nachodzi. Soft do kamer to taki ciut bardziej wymagający jest, mi Shinobi dosyć mocno zamula i5 z 32GB RAM. Pytanie czy w ogóle sens jest to stawiać na s720. Ja kiedyś robiłem taki mały "research" i wychodzi na to, że jednak cenowo najlepiej opłaca się kupić dedykowane urządzonko.

Okaże się, że zaraz włożysz kupę czasu na naukę Linuxa, a ten sofcik zarżnie Fujitsu. Jeszcze pytanie ile
  • Odpowiedz
@mirekwirek: Teraz to już nie mam czasu eksperymentować. Wieczorem pobawię się z dockerem. Albo kupię mocniejszą maszynkę, chociaż s720 technicznie powinien dać radę. Nie mam pojęcia, skąd tyle problemów akurat z Zoneminderem. Jak nie pójdzie to spróbuję z Frigate.
  • Odpowiedz
@PEPE_Le_Sfont: czyli linux - choć się nie znasz, komputer słaby jak mój kalkulator i do tego system kamer, gdzie NASy lepsze trzeba kupować by to obsłużyło. Może się nie udać :) Powodzenia.
  • Odpowiedz
@mirekwirek: Jaka i5? Jaki RAM? I ogólnie jaki typ komputera? Kamery to trzy TP-Link Tapo C200 1080p. i5-6500T się nada? Bo znalazłem komputerek HP ProDesk 600 G2 Mini i ma właśnie tę i5, 8GB DDR4 RAM, jedno gniazdo NVME Gen.3 x4 i jedno SATA 3. Tylko, że kosztuje 340zł.
  • Odpowiedz