Wpis z mikrobloga

beka że jest 2024 i ja sobie muszę wgrywać fanowskie napisy w moim języku bo pan japończyk uważa że polska to kraj trzeciego świata i wszyscy kupują gry u turków XD, nie wiem jak inni ale ja jestem nawet bardziej skłonny dawać hajs firmom japońskim(mimo ze głównie działają pod rynek amerykański) ponieważ ich gry mają resztki duszy gamingu, zrobione z pasją a nie żeby wydoić od gracza ostatnią złotówkę, pomijam temat RE3 Remake który jak się dowiedziałem ostatnio jest wykastrowany do minimum, reszta gier od nich czy od FromSoftware są nadal poziomie dość wysokim
#gry #fromsoftware #capcom #residentevil #polska #polskienapisy #pcmasterrace #ps5 #ps4 #xbox #darksouls
karix98 - beka że jest 2024 i ja sobie muszę wgrywać fanowskie napisy w moim języku b...

źródło: 20240111133603_1

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@karix98: A ja przeszedłem całe Metal Gear Solid V po angielsku i tylko raz czy dwa nie zrozumiałem treści zadania misji i biegałem jak głupi po mapie bo nie znałem tłuamczenia słowa: 'exfiltrate'
  • Odpowiedz
bo pan japończyk uważa że polska to kraj trzeciego świata i wszyscy kupują gry u turków


@karix98: a turecki jest? :p

tez mnie to boli, odpalasz gre i "mamy 2 portugaskie, suahili, uruk hai, sląski, 10 wersji chinskiego... uczcie sie angielskiego lenie"

firmy nie stac ale fani robia to w tydzien za darmo

Natomiast wiadomo ze firma kieruje sie zyskiem a nie dobrocia serca w stylu "a zrobcie im, przeciez to
  • Odpowiedz
@karix98: Tyle że taki Monster Hunter Rise dostał polonizację, a tam jest więcej do tłumaczenia, a gra początkowo skierowana była głównie na Switcha. Pewnie MH Wilds tak samo będzie miało polski język. Więc nie wiem czemu akurat z tłumaczenia RE zrezygnowali.

Co do RE3 to opinie ludzi są przesadzone. Ludzie zapomnieli jak wyglądał oryginał RE3. Remake ma problemy ale to wciąż bardzo dobra gra. No i duża część krytyki dotyczy tego
  • Odpowiedz
  • 0
@ladykagami: znalazłem takie cos na reddit ostatnio odnosnie RE3:
Lista wszystkiego, czego brakuje w Remake'u:

Bronie:

STI Orzeł 6.0

SIGPRO 2009

Winchester Model 1873

Miotacz min

Wyrzutnia rakiet M66

Pistolet Gatlinga

Wrogowie:

Grabarz

Wrony

Pająki

Wysysacze mózgów

Robaki

Faza 2 Nemezis (zamienia się teraz w psa)

Mapy:

Uptown (jest to segment spacerowy z dialogami i przerywnikami filmowymi w Remake'u)

Stacja benzynowa Stagla (to tło przerywnika filmowego w Remake'u)

Biuro gazety

Park
  • Odpowiedz
@karix98: Bo ludzie skupiają się na tym czego nie ma, a nie tym co jest i nie widzą że to że czegoś nie ma nie znaczy że nie dali czegoś w zamian. Broń boże nie twierdzę że remake jest idealny bo ma sporo problemów, największym dla mnie chyba jest mocne ograniczenie roli Nemesisa, ale z rzeczy które SĄ w remaku, a nie było w oryginale to z głowy i szybkiego researchu
  • Odpowiedz
  • 0
@ladykagami: slyszalem ogolnie ze nemezis w orginale byl duzo bardziej przezerażający i i ogólnie był uważany za najlepszego przeciwnika w serii RE a oni go w remaku ponoć mocno wykstrowali, był więcej form niż w sumie tutaj jedna nie licząc finału i więcej się go spotykało w orginale, gra jest fakt krótka bardzo ale to prawie kazdy re jest krótki chociaz widzę ze re village już troche się ciągnie, ale to
  • Odpowiedz
@karix98: Z tym Nemesisem to zależy jak spojrzeć. Stary był straszniejszy i bardziej klimatyczny, ale nowy jest bardziej przerażający w innych aspektach. To kawał byka i porusza się niezwykle szybko na wyższych poziomach trudności. Do tego ma dużo większy wachlarz ruchów niż oryginalny Nemesis który właściwie miał 2 ataki: cios jedną ręką i chwyt drugą. Nowy potrafi sadzić combosy pięściami, skrócić dystans przyciągając Jill macką gdy próbujesz się oddalić, albo wprost
  • Odpowiedz
beka że jest 2024 i ja sobie muszę wgrywać fanowskie napisy w moim języku bo pan japończyk uważa że polska to kraj trzeciego świata i wszyscy kupują gry u turków


@karix98: tu akurat historia jest prosta, polaczek wziął kasę za tłumaczenie i tyle go widzieli
( ͡° ͜ʖ ͡°) nie dotrzymali terminów to elo
  • Odpowiedz
dwa razy?


@karix98: nie no, raz tylko tak było w przypadku RE8, dostali kasę na tzw. "lokalizację" i nie dowieźli na czas, więc w przypadku rimejka RE4 capcom już po prostu miał #!$%@? i nie było tematu w ogóle
  • Odpowiedz