Wpis z mikrobloga

@Helix: tylko ludzie zapominają że każda pojedyncza osoba w tym samochodzie jest tam z jednego powodu: mimo aktualnych korków lepiej jest jechać samochodem w ogólnym rozliczeniu.
1. z mojej miejscowości nie ma mpk a P&R jest zatłoczone i zbyt daleko od miejsca docelowego
2. podróż MPK byłaby zbyt skomplikowana a wręcz droższa niż moim pudełkiem
3. MPK jest niepunktualne a w taką pogodę bym zamarzł na przystanku
4. zakłady pracy są
@srgs Na warszawski zbiorkom nie narzekają tylko ci co nie korzystali z komunikacji w cywilizowanych zachodnich krajach, oraz pożyteczni idioci. Spróbuj kiedyś wsiąść w godzinach szczytu do autobusu na Mordor, oczywiście jak się zmieścisz. Warszawski zbiorkom to dno. Nawet w Kijowie, stolicy jednego z najbiedniejszych krajów Europy jest więcej linii metra. To nie mój problem, że siedzisz cały dzień w piwnicy i nie widziałeś cywilizowanego świata.
@typ53B: tylko #!$%@? zapominasz ze wawka to nei cala polska, a w kazdym innym miescie zbiorkol lezy i kwiczy w porownaniu do tech #!$%@? wawki. Ty jeczysz ze nie da sie wsiasc zeby dojechac z innymi szczurami na mordor a ja ci mowie ze sa miasta gdzie mozesz sobie dymac z buta bo nawet o #!$%@? autobusach mozesz pomazyc
@srgs Co XD? W którym konkretnie mieście są takie sytuacje ? W pierdziszewie dolnym gdzie z jednego końca na drugi idziesz 15 minut? Dlaczego mamy równac w dół? To jest podobno nowoczesna stolica z ambitnym XD prezydentem miasta XD. To jest podobno europejska stolica, a standardy zbiorkomu są na poziomie "powiatowych" Niemiec czy Francji.
rozumiem ze na komunikacje w wawce narzekaj tylko osoby ktore nie musialy kozystac z inncy systemow zbiorkomu w kraju


@srgs: kolejny shitpost w stylu wielka Bolzga. Głupi Dortmund który jest po prostu wiochą w Niemczech ma:
1. conajmniej 2x szybsze tramwaje które jadą po gładkich szynach bez przerw i z dużą prędkością między przystankami bo szyny nie są w ruchu ulicznym non stop
2. nieporównywalnie bardziej gęsta sieć PKP która odciąża
jest zjazd na parkingu P&R i stacja przesiadkowa do jednej z kilku/kilkunastu linii metra


@typ53B: sama prawda. problem w tym, że jakbyś dał polaczkowi najlepszy zbiorkom na świecie, to polaczek i tak będzie marnował czas w swoim samochodzi w korku, bo polska mentalność to samochód = bogactwo
@Im_from_alaska Skąd wiesz? Masz jakieś badania? W którymś mieście taka sytuacja nastąpiła? Czy to twoje lewackie urojenia? Jak jadę samochodem do cywilizowanych miast krajów zachodnich to bardzo chętnie zostawiam auto na P&R i korzystam z szybkiego, pachnącego, punktualnego zbiorkomu.
@SbigniewZtonoga "Wiele" przy 1 i 3/4 linii metra XD. Wstawaj zesrałeś się. Znam wiele miast w Polsce gdzie zbiorkom nie śmierdzi żulem, jest bardziej punktualny, szybszy i nie trzeba się upychać jak sardynka. To jest stolica, nasza wizytówka, a ludziom po prostu jest wstyd za warszawski zbiorkom.
@dzem_z_rzodkiewki: no dokładnie, w Polsce bez samochodu jak bez ręki. Mimo że pracuje zdalnie i przez większość czasu auto stoi (odpalam głównie na duże zakupy w sobotę) to nie wyobrażam sobie rezygnacji z auta - chociażby dlatego że czasami muszę dojechać do domu rodzinnego.
Autem zajmuje mi to góra godzinę (z czego 25 minut wyjechanie z miasta), jakbym chciał korzystać z komunikacji to najpierw MPK, potem pociąg, potem bus (prywaciarz bo