Wpis z mikrobloga

@dotankowany_noca: No ja tak mam, ale ile się przy tym trzeba #!$%@?ć to większość ludzi sobie nie zdaje sprawy. Ja to robię, bo lubię, ale to trzeba mieć czas i środki. Na zdjęciach fajnie wygląda, ale nie jest to dla każdego.
  • Odpowiedz
@dotankowany_noca: xd ale wyidealizowany obrazek w stylu wyobrażeń mieszkańca miasta jak wygląda życie na wsi xd. Prawda jest taka ze przy czymś takim jest masa ciężkiej pracy, plony są śmiesznie małe, co chwilę wchodzi jakieś robactwo i i po kilku miesiącach jak schodzi zajawka to mass ochotę to większość ludzi ma ochotę to zaorwc i posiać trawę.
  • Odpowiedz
80% ciężkiej pracy można zuautotyzowac zostaje pielenie, zabijanie ślimaków, i zbieranie. Choć w 21 wieku pewnie te inne też można automatyzowac


@topikPajak: w swoich ogrodkach pielic nie trzeba, wystarczy ze na ziemie wysypiesz tzw sciolke np z skoszonej trawy. Chwasty przez sciolke nie dostana slonca i o wiele mniej ich rosnie. Przekopywac ziemi yez nie trzeba. Poogladaj filmy o uprawach w stylu permakultura. Ale ludzie starej daty powiedza ale jak
  • Odpowiedz
czy sądzisz, że chałupa z górnego obrazka sprząta się sama, samochody same jeżdżą się myć i odkurzć, a o kostkę i trawniki dba pan bóg? :D


@mamabijeatataniezyje: nie porównuj gospodarstwa do umycia podłogi w domu. Podłogę umyć czy odkurzyć możesz kiedy chcesz a prowadząc gospodarstwo NIE! Musisz wstać 6 rano i zajmować się do wieczora, bo zwierzęta muszą dostać jeść, trzeba posprzątać, pole musisz nawieźć bo akurat pogoda jest itd...
  • Odpowiedz
@eeehhh: wprawdzie żadnym zoomerem nie jestem, ale umiem porąbać, zasiać, wyplewić, skosić i co tam jeszcze sobie wymyślisz, a nadal chętnie bym coś takiego robił. I co teraz? Generalizowanie nie działa.

że po całym dniu w robocie gdy wracasz do domu na wsi i musisz jeszcze w nim #!$%@?ć


@StdPtr: dla niektórych to przyjemność. Poza tym "#!$%@?ć" musisz tylko wtedy, jak sam sobie to narzucisz i tego chcesz.
  • Odpowiedz
nadal chętnie bym coś takiego robił. I co teraz?


@zmarnowany_czas: Nic. Wszystko do czasu. Porobiłbyś, ogarnąłbyś sobie parę swojskich obiadów, a potem i tak byś to pier***nał w kąt, tak samo jak stare pokolenie które woli podjechać do Dino na warzywniak niż się pierdzielić cały rok z hodowlą. Normą na wsi są teraz nowobogackie korpośmiecie czy 'zmęczeni' wracający na starowiznę którzy latają po działkach i ogrodach jak kot z pęcherzem
  • Odpowiedz
@eeehhh: no i nadal generalizujesz. Naprawdę tego potrzebujesz, aby się dowartościować?

Jedni porzucają ogródki i kupują warzywa w Dino, inni nie. Moja babcia chętnie sobie idzie do ogródka i go obrabia, bo po prostu to lubi.

Normą na wsi są teraz nowobogackie korpośmiecie czy 'zmęczeni' wracający na starowiznę którzy latają po działkach i ogrodach jak kot z pęcherzem bo MUSZĄ coś robić i dorabiają sobie jakąś agendę 'że swojskie, że
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas:

Naprawdę tego potrzebujesz, aby się dowartościować?


W czym? W obronie faktu, że ludzie dzisiaj nie mają ani czasu ani siły (lub potrzeby) na latanie po gospodarstwie i działce?
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: a trawa sama się wykosi, liście się zagrabią, dom sam się ogrzeje, wszystko się samo zrobi, tak samo w takim ogródku wszystko samo się posieje i zadba o siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: oczywiście xD jest też coś takiego jak służba która wszystko zrobi za ciebie i możesz mieć nawet kucharza własnego, ba możesz nawet mieć własny samolot i pilota! Nie ma zakazu, tylko ile osób ma przy budowie domu nieograniczony budżet? XD
  • Odpowiedz
@Docent_Jan_Mula ale kiedyś się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że to by chyba była jedyną praca, która by mi naprawdę dawała satysfakcję. Praca całkowicie na swojej ziemi, na swoich maszynach, w swojej szopie. Bo tak to chodzenie do jakiejkolwiek pracy mnie męczy
  • Odpowiedz
@StdPtr: przedtem jeszcze się zastanawiałem, czy tylko trollujesz, czy jesteś tak głupi. Teraz już nie mam wątpliwości

Nie ma zakazu, tylko ile osób ma przy budowie domu nieograniczony budżet? XD


@StdPtr: tak, bo założenie pieca gazowego wymaga "nieograniczonego" budżetu. A tym bardziej wymaga go decyzja o niesadzeniu drzew.
Jak to było w prawie? Każde nieposadzone drzewo na działce kosztuje cie 213700 zł?
  • Odpowiedz