Wpis z mikrobloga

Łoo Panie, w zeszłym roku to tak raczkowałem, ale w tym już zamawiam nadstawki na grządki podwyższone a pomidory będą w szklarni (folii) popierdzielać :)
Dla mnie rewelka: praca, obiad, a potem zabieram psa i dzieciaki na działkę. One latają i resetują szkołę, czasem coś ze mną podłubią, żona w kwiatach, a ja czyszczę łeb po pracy rzeźbiąc małą architekturę ogrodową, oswajam się z ziemią :D i "robię witaminy".
  • Odpowiedz
@dotankowany_noca:

Jak byś miał ten ogródek tej wielkości to by Ci czasu nie wystarczyło aby pracować na etacie ;)

Kto ma choć kawałek ziemi do obrobienia ten zdaje sprawę ile pracy kosztuje utrzymanie czegoś takiego w tak ładnym stanie
  • Odpowiedz
Zrobiłem sobie ogródek rok temu. Masakra. Przez to że nikt w sąsiedztwie nic nie sądzi i tylko trawa w ogródkach to wszystkie szkodniki się do mnie zleciały. Gąsienice motyli w jeden dzień mi cały koper zjadły. Później przyszły ślimaki jeszcze jakaś inna zaraza. Prawie nic nie zebrałem. Tylko pietruszki nic nie rusza, polecam jak coś.
Na zdjęciu wszystko romantycznie wygląda:P
  • Odpowiedz
jako wielki pasjonat ogrodnictwa, oświadczam, że najlepiej mieć fury przed domem, a roślinki za domem :) Da się to pogodzić
  • Odpowiedz
Cóż widzę, "No dog garden" Charlsa Dowdinga. Świetny kanał o naturalnym ogrodnictwie i to bez kopania i pielenia ????
  • Odpowiedz
@woskrosenie: to jest bardzo dobra metoda, którą sam stosuję, ale ma niestety także wady. Na mały ogródek nie jestem w stanie nastarczyć tej skoszonej trawy ani uzbierać tyle kompostu z odpadów z domu. Dlatego trzeba by było zwozić skoszoną trawę np. z pobliskiego stadionu ale nawet tam masz potem pełno petów i kapsli po piwie. A z kolei jak się weźmie słomę czy siano od rolnika to nie wiadomo czy
  • Odpowiedz
Wszyscy tak #!$%@?ą o tych warzywkach z ogrodu ale jakbyście cały rok #!$%@? i ostatecznie zebrali warzywa o wartości powiedzmy 100zł z Biedronki, to byście to wszystko zaorali i posiali trawę. TAK, wrzywka to nie tylko posiać i podlewać. Je trzeba nawozić, pielić, pryskać chemią bo a to grzyb, a to jakiś szkodnik, a to ślimaki a w Biedrze za 2zł kilogram jest xD Więcej byście wydali na chemię a co dopiero
  • Odpowiedz