Wpis z mikrobloga

tworzysz sobie bajeczkę i generalizujesz, żeby nie powiedzieć manipulujesz


@zmarnowany_czas: Goń się frustracie. Daj jeszcze jakieś '2137' to może jakiemuś zoomerowi zaimponujesz, bo dyskutować i tak nie idzie. Wszyscy manipulują, generalizują, trollują lub są głupi, tylko ty najmondrzejszy. EOT.
@eeehhh @StdPtr tylko że @zmarnowany_czas ma rację, nie każdy musi mieszkać na wsi żeby mieć dom, są też domy w miastach bo nie wszyscy żyją w metropoliach jak Warszawa.
Działki są różnej wielkości i ktoś może sobie całe pole zaorać i posadzić ziemniaki a można wygospodarować fragment ogródka na 5 pomidorów, 5 ogórków, 5 papryk itd. bardziej chodzi o fun z tego że o coś się dbało i to dało owoce naszej
@dotankowany_noca: no ja kompletnie nie ogródkowy ale przypadkiem pojawiła się okazaja i teraz mam własny kawałek ziemi i łooo Panie co to się w głowie porobiło i ile to daje satysfakcji... ja się jarałem jezdzeniem ale ziemia , ogródek, owoce daje dużo dużo więcej i częsciej i mocniej, inaczej także sama prawda, a dodam że przez dekady nigdy nie grzebałem w ziemi to mi było zupełnie obce i miastowy jestem nadal
@Docent_Jan_Mula mam 60 arów za domem, jak ojcu mówiłem że 8 dni roboty na sezon to się śmiał.
Najpierw robie redliny (tak mam ciągnik bo mieszkam na wsi, a usługa taka kosztuje u gospodarza ~ 50 zeta) w redljny kładę wąż potliwy, a całość przykrywam czarną agrowłókniną.
Na każde warzywo mam inną, bo rozstaw i grubości tego co nad ziemię wyrasta są różne. Generalnie jak to robie to już mam kupione albo
@Docent_Jan_Mula chwasty kiełkują każdego dnia? Nieee, wystarczy spokojnie wyrwać chwasty raz na dwa tygodnie. Jeśli podlewałbyś co drugi dzień w największe upały to luz. Pamiętaj, że można zrobić to automatycznie poprzez systemy nawadniania. Przekopać ogródek? A na siłkę chodzić to jest się spoko gość, zamiast tego z oszczędności przekop kawał ziemii i masz siłkę za darmo!
@smutny_czlowiek może i drożej wychodzą, ale jak doliczysz leczenie onkologiczne (które wcześniej czy później wystąpi) do tych Twoich supermarketowych pomidorków, to jednak wychodzą taniej i zdrowiej ( ͡º ͜ʖ͡º)