Wpis z mikrobloga

124 364,72 - 8,48 = 124 356,24

Dziś już mróz nieco zelżał, było tylko -18°C ( ͡º ͜ʖ͡º) więc nici z długiego rękawka ¯\(ツ)/¯ Może jeszcze zima wróci później, bo póki co to zapowiada się lato - jutro już tylko 10 stopni na minusie i piąć się będzie w górę. Muszę odwiedzić teściów, wczoraj mieli -28 stopni to byłby pretekst do pobiegania w czymś długim xD

Nauczony wczorajszym doświadczeniem olałem wizytę w biedrze, bo nawet mleko mogłoby nie przeżyć 40 minut w tej temperaturze xD
Ale bułeczki i obwarzanki rzecz jasna nabyłem ( ͡ ͜ʖ ͡)

Od jakiegoś czasu mijam "nowego" biegacza, który też bierze na serio temat porannego truchtania - tyle że robi te przebieżki z psem. I pies jest niezły twardziel, wczoraj i dzisiaj popylał równo! Biegacz też niezły, z trudem dotrzymuję mu kroku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście przy tej temperaturze smog wywaliło w kosmos, więc maska obowiązkowa. Nie ukrywam, dzięki niej też chyba się przyjemniej przy tej temperaturze oddycha.

Miłego dnia! ❤️

#bieganie #sztafeta #biegajzwykopem #ruszkrakow #enronczlapie
enron - 124 364,72 - 8,48 = 124 356,24

Dziś już mróz nieco zelżał, było tylko -18°C ...

źródło: IMG_0525

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@enron: czy ta maska bardzo ogranicza oddychanie? Kiedyś próbowałem używać jakiejś zwykłej ale mnie zatykało po chwili


@profaza: co masz na myśli pisząc o "takiej zwykłej" - jakaś jednorazowa szpitalna? Generalnie każda maseczka jednorazowa lub "sportowa" to będzie porażka, nie mają podejścia do takich profesjonalnych. Oddycha się bardzo dobrze, w zasadzie nie odczuwasz oporów przy oddychaniu.

Więcej o maskach i o tym dlaczego jak ognia należy unikać maseczek "sportowych" czy
  • Odpowiedz
Dziś już mróz nieco zelżał, było tylko -18°C


@enron: ja pieprzę ()/ Zdarzało mi się chodzić po górach w podkoszulku gdy wszyscy inni w bluzach i kurtkach, czasem morsuję, ale to już 2 poziomy wyżej... 15 minut to jeszcze spoko, ale prawie godzina to już hardkor.

wczoraj mieli -28 stopni


@enron: w jakim rejonie Polski mieszkasz? Dyskutowałem ostatnio o ociepleniu klimatu w ciągu ostatnich
  • Odpowiedz
  • 1
@enron: w jakim rejonie Polski mieszkasz? Dyskutowałem ostatnio o ociepleniu klimatu w ciągu ostatnich 30 lat, wyszło że w Szczecinie najniższe temperatury nie zmieniły się zbytnio od tego czasu. Najniższa temperatura dwa dni temu to -13 o 2:00 w nocy


@NieBendePrasowac: ja w Krakowie, teściowie w okolicach Jordanowa ale w takiej niecce w której jest specyficzny mikroklimat i faktycznie temperatury spadają wyjątkowo nisko.
A co do ocieplenia itd. - z
  • Odpowiedz
kiedyś zimy były bez porównania ostrzejsze.


@enron: też nie zamierzam dyskutować o globalnym ociepleniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale na wykopie dało się czytać, jakby w latach 90 takie temperatury to była norma przez większość zimy a często było znacznie zimniej. Okazuje się, że w Szczecinie (sprawdziłem dane) same najniższe temperatury nie zmieniły się tylko zmniejszyła się liczba dni z mrozem.

O ile nie lubię zimy jako
  • Odpowiedz
  • 0
Okazuje się, że w Szczecinie (sprawdziłem dane) same najniższe temperatury nie zmieniły się tylko zmniejszyła się liczba dni z mrozem.


@NieBendePrasowac: nad morzem zawsze temperatury będą bardziej umiarkowane. Osobiście pamiętam wielokrotnie zamknięte szkoły w zimie w latach 80', śnieg w Krakowie od listopada do marca, a dopiero w ostatnich latach zimy w których śnieg bywał czasem 2 czasem 3 tygodnie. Ale ludzka pamięć płata figle, żeby na poważnie to zbadać trzeba
  • Odpowiedz