Wpis z mikrobloga

@dcom trzeba ograniczyć ta megalomanie wójta z Pcimia, który np. przejął 260 stacji w Austrii i zrobił z Orlenu w tym kraju trzecia największa firmę paliwowa ! takie przejęcia to dla Pana Niemca co najwyżej, nie dla Polaka, może nowa prezes unijna komisarz zrobi z tym porządek !
  • Odpowiedz
  • 11
@dcom: ależ szczęście, że przez ostatnie 6 lat Orlenem rządził Daniel Obajtek, dzięki czemu spółka jest warta 40% mniej.
Niebieską linią zaznaczyłem moment w którym Obajtek został prezesem.
Teec - @dcom: ależ szczęście, że przez ostatnie 6 lat Orlenem rządził Daniel Obajtek,...

źródło: kurspng

Pobierz
  • Odpowiedz
@dcom @Teec @maniek74
Ja jeszcze czekam, aż ogłoszą oficjalnie podatek od nadmiarowych zysków, brak dywidendy (bo podatek zabrał zyski) i słabe wyniki za Q4, kiedy mocno obniżyli cenę pod wybory. Będzie może fajna okazja do kupna ( ͡$ ͜ʖ ͡$)
  • Odpowiedz
@dcom trzeba ograniczyć ta megalomanie wójta z Pcimia, który np. przejął 260 stacji w Austrii i zrobił z Orlenu w tym kraju trzecia największa firmę paliwowa ! takie przejęcia to dla Pana Niemca co najwyżej, nie dla Polaka, może nowa prezes unijna komisarz zrobi z tym porządek !


@maniek74: Kto to widział, żeby Orlen inwestował w OZE czy SMRy.... Nie wolno, Dla Pana to, nie dla Orleneczka. I cyk dotacje na
  • Odpowiedz
ależ szczęście, że przez ostatnie 6 lat Orlenem rządził Daniel Obajtek, dzięki czemu spółka jest warta 40% mniej.

Niebieską linią zaznaczyłem moment w którym Obajtek został prezesem.


@Teec: zapomniales kurs przemnozyc przez ilosc akcji
  • Odpowiedz
@dupasmoka: w jaki sposób “dodrukowanie” kolejnych akcji/rozwodnienie akcjonariatu niby wpływa na większą wartość dla akcjonariuszy? Te dodatkowe akcje nie trafiły do obecnych posiadaczy tylko do akcjonariuszy przejmowanego Lotosu.
Jeśli się mylę to wyprowadź mnie z błędu.
  • Odpowiedz